Korytarze migracyjne

Od ponad 15 lat wspieramy modernizację sieci drogowej w Polsce. Wskazujemy miejsca budowy bezkolizyjnych przejść dla zwierząt, a także promujemy inne rozwiązania zwiększające wspólne – ludzi i zwierząt – bezpieczeństwo.

Screenshot_5

Opracowaliśmy interaktywną mapę korytarzy ekologicznych w ramach geoserwisu, portal korytarze.pl, unikatowe publikacje na temat planowania i realizacji inwestycji transportowych z uwzględnieniem dbałości o przyrodę tj. Poradnik projektowania przejść dla zwierząt i działań ograniczających śmiertelność fauny przy drogach.

Posiadając specjalistyczną wiedzę w zakresie łączności ekologicznej, wpływu dróg i linii kolejowych na przyrodę edukujemy specjalistów, drogowców, przyrodników oraz naukowców. Udało nam się stworzyć dobrą atmosferę wokół budowania przejść dla zwierząt – dzisiaj nikt nie kwestionuje zasadności ich istnienia. Dzięki nam powstało ich kilkadziesiąt w całej Polsce, w tym dedykowanych wilkom. 

Troszcząc się o środowisko, nie zapominamy o bezpieczeństwie ludzi na drogach. Projektowanie inwestycji drogowych zgodnie z wymaganiami środowiskowymi służy nie tylko przyrodzie, ale zmniejsza ryzyko wypadków z udziałem zwierząt. Kierowcy są więc bardziej bezpieczni.

Pracownia na YouTube

W obronie Rospudy

Artykuły w Miesięczniku Dzikie Życie