Masz prawo do informacji

Masz prawo do informacji

Bystra 2008
16 stron + okładka
 

Czy mamy jakieś prawo do uzyskania informacji? Czy i jak możemy się o nie starać? Gdzie ich szukać? Co zrobić, gdy ktoś odmawia nam udzielenia informacji? – broszura „Masz prawo do informacji” próbuje odpowiedzieć na te pytania, bez wdawania się w szczegóły, niuanse prawne i szczegółowe omawianie skomplikowanych przypadków.

Broszura poświęcona jest promowaniu aktywnych postaw obywatelskich i aktywności w życiu społecznym w dziedzinie ochrony dziedzictwa przyrodniczego oraz zrównoważonego rozwoju społeczności lokalnych. Przedstawia w postaci czytelnych informacji praktyczne i prawne aspekty dostępu do informacji i udziału w konsultacjach społecznych w ramach procedur planowania inwestycji mogących znacząco wpływać na środowisko, ze szczególnym uwzględnieniem procedury oceny oddziaływania inwestycji na środowisko.

Zapoznanie się z informacjami znajdującymi się w szufladach urzędników stanowi pierwszy krok do tego by zadbać o nasze wspólne dobro, jakim jest przyroda, a tym samym o nasze zdrowie, bezpieczeństwo i jakość życia.