PRACOWNIA 10.03.2023

Nie żyje Piotr Romanowski

Piotr-Romanowski-2023

W piątek rano, 10 marca, w wieku 61 lat po ciężkiej chorobie zmarł nasz przyjaciel Piotr Romanowski, wieloletni członek naszego Stowarzyszenia, aktywnie zaangażowany w ochronę Puszczy Białowieskiej. Żegnamy naszego przyjaciela pogrążeni w bólu i smutku. 

Piotr Romanowski, urodził się w 1962 roku w Warszawie, w 1982 roku przeprowadził się na Warmię, gdzie przez lata prowadził Stowarzyszenie Ekologiczno-Artystyczne “Ręko Dzieło”. Współtworzył “Lawendowe Pole” w Godkach, organizował imprezę “Sztuka w Obejściu” oraz festiwal Jarmark Sztuki i Rękodzieła w Dobrym Mieście. Był wieloletnim członkiem Stowarzyszenia Pracownia na rzecz Wszystkich Istot, aktywistą działającym dla ochrony klimatu i dzikiej przyrody. Uczestniczył w działaniach dla ochrony Puszczy Białowieskiej, współpracował z Greenpeace Polska. Laureat nagród za działania społeczne, kulturalne i ekologiczne. W roku 2019 otrzymał pierwszą nagrodę w konkursie Godni Naśladowania za wieloletnią pracę na rzecz ochrony przyrody przyznawaną przez Radę Organizacji Pozarządowych Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Rolnik, działacz społeczny i poeta, miłośnik chodzenia boso. Autor dwóch tomików wierszy: “Z księżycem na niebie rysuję” i “Ptak życia kwiat na drogę”. Kochał przyrodę. Bronił Puszczy i drzew. 

Z wielkim smutkiem i żalem żegnamy Piotra Romanowskiego, człowieka, którego całe życie świadczyło o ogromnym oddaniu ludziom i przyrodzie. Składamy wyrazy współczucia dla bliskich.

Zarząd Stowarzyszenia Pracownia na rzecz Wszystkich Istot