PRACOWNIA 27.05.2022

Praca dla specjalistki/specjalisty w zakresie ochrony przyrody

praca-spec-674x440.jpg

Jeżeli chcesz bronić przyrody paragrafami i dołączyć do zespołu Pracowni na rzecz Wszystkich Istot to ta oferta pracy jest właśnie dla Ciebie! Stowarzyszenie Pracownia na rzecz Wszystkich Istot poszukuje kandydatów/kandydatek na stanowisko specjalista/-ka w zakresie ochrony przyrody.

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • analiza dokumentacji inwestycyjnej oraz decyzji i pozwoleń pod kątem oceny oddziaływania planów, programów i przedsięwzięć na środowisko i obszary Natura 2000;
  • przygotowywanie uwag i wniosków do dokumentacji w ramach udziału społeczeństwa w podejmowaniu decyzji o środowisku i jego ochronie;
  • prowadzenie wizji terenowych w zakresie diagnozy wartości przyrodniczych danego miejsca oraz weryfikacji planów i przedsięwzięć mogących oddziaływać na środowisko;
  • prowadzenie monitoringu postępowań dotyczący planów i przedsięwzięć, w tym występowanie o dostęp do informacji o środowisku i jego ochronie oraz informacji publicznej;
  • inicjowanie i prowadzenie postępowań administracyjnych w zakresie ochrony przyrody dla planów, programów i przedsięwzięć;
  • wprowadzanie i aktualizacja informacji i danych do bazy danych Stowarzyszenia;
  • współtworzenie strategii kampanii na rzecz miejsc cennych przyrodniczo;
  • analiza projektów ustaw, rozporządzeń, dokumentów planistycznych w zakresie ochrony przyrody, środowiska, dostępu do informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko;
  • współpraca z zespołem prawnym i przyrodniczym Stowarzyszenia.

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe w zakresie ochrony środowiska lub przyrody;
  • co najmniej 12 miesięcy doświadczenia zawodowego w pracy w zakresie ochrony środowiska lub przyrody;
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego umożliwiająca płynną komunikację i przygotowywanie pism w języku angielskim;
  • umiejętność analizy opracowań eksperckich;
  • umiejętność tworzenia pism administracyjnych;
  • znajomość zagadnień przyrodniczych i dotyczących ocen oddziaływania na środowisko;
  • znajomość ustaw: -o ochronie przyrody, - o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz ocenach; oddziaływania na środowisko -Prawo ochrony środowiska -Kodeks postępowania administracyjnego oraz aktów wykonawczych do tych ustaw, a także międzynarodowego prawa ochrony środowiska;
  • umiejętność komunikowania się i pracy w zespole, umiejętność nawiązywania kontaktów interpersonalnych, zdolność analitycznego myślenia, odpowiedzialność, kreatywność i zaangażowanie.

Oferujemy:

  • umowę o pracę na pełny etat lub współpraca B&B;
  • wynagrodzenie 3500-4000 zł netto;
  • pracę zdalną lub w razie potrzeby w biurze Stowarzyszenia w Bystrej lub Skarżysku-Kamiennej;
  • satysfakcjonującą pracę mającą wpływ na stan ochrony przyrody w Polsce;
  • pracę w zaangażowanym zespole.

CV, list motywacyjny oraz kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania w zakresie wykształcenia i stażu pracy prosimy przesłać na adres [email protected] w terminie do 9 czerwca 2022. Wybrane kandydatki/wybranych kandydatów zaprosimy na rozmowę kwalifikacyjną.