PRACOWNIA 24.03.2022

Praca dla przyrody szuka człowieka od komunikacji

praca-2022-674x440.jpg

Pracownia na rzecz Wszystkich Istot od ponad 30 lat działa na rzecz ochrony dzikiej przyrody. Stoimy na straży unikatowych walorów przyrodniczych Polski, pilnujemy przestrzegania prawa, edukujemy i nagłaśniamy. Chcemy żyć w państwie, w którym dzika przyroda jest powodem do dumy, a jej ochrona – sprawą oczywistą. Tworzymy zgrany zespół, a nasza praca jest naszą pasją. Dołącz do naszego zespołu!

Od 1990 roku Pracownia konsekwentnie realizuje swoją misję, która polega na ochronie dzikiej przyrody. Jesteśmy przekonani, że dbanie o wysoką jakość środowiska naturalnego i kulturowego to działanie na rzecz wszystkich istot, zarówno przyrody jak i ludzi.

Działamy lokalnie (dla konkretnego miejsca) i globalnie (walczymy o zmiany systemowe). Stoimy na straży miejsc przyrodniczo cennych, pilnujemy przestrzegania prawa oraz dbamy o bezpieczeństwo ludzi, zwierząt i całych ekosystemów. Nie dajemy sobie wmówić, że się „nie da”. O naszej pracy świadczą uratowane miejsca, lepiej chronione gatunki, doskonalsze przepisy, a także bardziej świadome i wrażliwe społeczeństwo.

Naszymi najważniejszymi tematami są obecnie działania do lepszej ochrony ekosystemów leśnych, kampania klimatyczna na rzecz wycofania węgla i gazu oraz zastąpienia ich odnawialnymi źródłami energii, ochrona dużych drapieżników, a także dbanie o to, by infrastruktura drogowa nie niszczyła ciągłości ekologicznej ekosystemów. Od 1994 roku wydajemy swoje czasopismo Miesięcznik Dzikie Życie.

O stanowisku

Poszukujemy osoby, która dołączy do zespołu komunikacyjnego Pracowni i weźmie odpowiedzialność za organizację warsztatów, webinarów, konferencji prasowych oraz za prowadzenie Facebooka organizacji. We współpracy z osobami zajmującymi się merytoryką będzie tworzyć i realizować strategie komunikacyjne w kampaniach, a potem starać się dotrzeć z najważniejszymi przekazami do mediów oraz osób korzystających z Facebooka. Praca w trybie zdalnym ze spotkaniami co 2-3 miesiące w siedzibie Stowarzyszenia w Bystrej pod Bielsko-Białą.

Obowiązki na tym stanowisku:

  • prowadzenie monitoringu mediów w tematach kluczowych kampanii Pracowni,
  • pisanie informacji prasowych,
  • udział w planowaniu komunikacyjnych aspektów kampanii,
  • promocji w mediach tradycyjnych produktów (np. raportów), tematów i komentarzy do kluczowych wydarzeń w kampaniach,
  • współpraca z osobami odpowiadającymi za merytorykę oraz koordynacja działań medialnych z organizacjami partnerskimi oraz z ruchami społecznymi,
  • prowadzenie profilu Pracowni na Facebooku, w tym tworzenie grafik i tekstów oraz wchodzenie w dialog z osobami komentującymi,
  • zarządzanie reklamami na Facebooku,
  • współprowadzenie działań na Twitterze,
  • opracowywanie dokumentów i raportów eksperckich na potrzeby kampanii komunikacyjnej,
  • regularna ewaluacja efektów działań i formułowanie propozycji ulepszeń.

Aplikuj, jeśli spełniasz większość z poniższych warunków:

  • bliska Ci jest idea ochrony przyrody i wierzysz, że naprawdę nie mamy już czasu na wymówki i czekanie aż rządy oraz biznes z własnej woli naprawią sytuację,
  • masz minimum 2-letnie doświadczenie prowadzenia dużych profili na Facebooku,
  • umiesz w ciekawy sposób prowadzić profile na Facebooku,
  • wiesz jak przetłumaczyć język eksperckiego raportu na przekaz zrozumiały (niemal) dla wszystkich,
  • potrafisz sprawnie pracować, samodzielnie jak i w zespole,
  • masz energię i inicjatywę, by ogarniać sprawy i pchać procesy do przodu,
  • potrafisz nawiązywać i utrzymywać dobre relacje z ludźmi,
  • umiesz pracować w szybko zmieniający się środowisku i pod dużą presją czasu,
  • umiesz koordynować organizację wydarzeń takich jak warsztaty czy konferencje prasowe,
  • jesteś gotowy/a do pracy zdalnej w zespole rozsianym po całej Polsce,
  • plusem będzie też umiejętność obsługi programów graficznych.

Praca na cały etat w dowolnym miejscu w Polsce. Proponujemy wynagrodzenie w zakresie 3000-3500 netto na podstawie umowy o pracę lub B2B.

Jak aplikować?

Na adres [email protected] (z tytułem „Rekrutacja”) prześlij:

  • list intencyjny, pokazujący jak spełniasz warunki ogłoszenia oraz wyjaśniający twoją motywację,
  • CV,
  • 2-3 przykłady projektów PR-owych zrealizowanych przez Ciebie i/lub 2-3 przykłady opublikowanych w mediach materiałów Twojego autorstwa (np. teksty, audycje, video) i/lub przykłady profili na Facebooku, które prowadziłeś/-aś.

Terminy

10 kwietnia 2022 r.– termin przyjmowania zgłoszeń.
13 kwietnia 2022 r. – ogłoszenie wyników pierwszego etapu i zaproszenie wybranych osób do etapu drugiego, w którym poprosimy o wykonanie zadania związanego z komunikacją.
20 kwietnia 2022 r. – termin przesyłania wykonanego zadania.
22 kwietnia 2022 r. – ogłoszenie wyników drugiego etapu i zaproszenie wybranych osób do rozmowy, która odbędzie się w Stacji Edukacji Ekologicznej Pracowni w Bystrej k. Bielska-Białej w terminach ustalonych indywidualnie z wybranymi osobami, jednak nie później niż 29 kwietnia 2022 r.

Zapraszamy do kontaktu!

Nie zapomnij o dopisku: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w celach rekrutacji przez Stowarzyszenie Pracownia na rzecz Wszystkich Istot zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych”.