PRACOWNIA 07.04.2017

Wilki i rysie w Beskidzie Małym – pomóż je chronić

Od 2016 r. patrolujemy Beskid Mały w poszukiwaniu dużych drapieżników. Zebrane dane zostaną wykorzystane w skutecznej ochronie siedlisk tych zwierząt. Możesz nas w tym wesprzeć, przekazując swój 1% podatku lub wpłacając darowiznę.

 

Nasz nr KRS 0000120960

Beskid Mały to ziemie odzyskane dla wilka i rysia. Niestety, o przestrzeń życiową tych zwierząt konkuruje branża narciarska. Na 300 ha cennego, beskidzkiego lasu ma powstać narciarskie eldorado. I choć Beskid Mały to nie Alpy, prace są zaawansowane.

Mamy pewność, że na tak małym terenie nie można pogodzić funkcjonowania wielkoskalowych inwestycji narciarskich i zachowania dużych drapieżników.

Jeżeli tak jak my wybierasz wilki i rysie, pomóż je ochronić.

Dzięki pracy w terenie mamy realny wpływ na losy tych zwierząt. Zebrane przez nas dane zostaną wykorzystane w skutecznej ochronie siedlisk tych zwierząt na poziomie planistycznym i administracyjnym. Możesz nas w tym wesprzeć, przekazując swój 1% podatku. Jeżeli już się rozliczyłeś, a Beskid Mały jest dla Ciebie ważny, przekaż darowiznę.

Każdą złotówkę przekażemy tylko na konkrety: na zakup sprzętu do monitoringu, eksperckie opracowanie danych, asystę prawną w działaniach na rzecz Beskidu Małego i jego dzikich mieszkańców.

Czy warto? Zobacz rysia nagranego przez fotopułapkę w leśnych ostępach Beskidu Małego. Warto! 

Aby ułatwić Ci przekazanie 1%, przygotowaliśmy bezpieczny i bezpłatny program do rozliczenia podatkowego.

 

Nasz nr KRS 0000120960

Powiedz o nas znajomym i rodzinie. Beskid Mały to sprawa wielkiej wagi.

Dziękujemy!