PRACOWNIA 26.02.2018

Żądamy poprawy łowieckiej ustawy!

Pomimo ostrego mrozu wiele osób przyszło dzisiaj pod siedzibę Polskiego Związku Łowieckiego, by zaprotestować przeciwko nowelizacji ustawy o prawie łowieckim, która wkrótce ma być procedowana w Sejmie. 

Uczestnicy manifestacji skandowali hasła "Lasy wolne od wystrzałów!", "Żądamy poprawy łowieckiej ustawy!" oraz "Strzelać tylko z aparatów!". Po krótkich wystąpieniach marsz skierował się na ulicę Wiejską, by zaapelować do polityków o wzięcie pod uwagę woli obywateli, którzy są przeciwni wszechwładzy myśliwych w lasach. Lasy bowiem są dobrem wspólnym wszystkich Polek i Polaków, a nie wąskiej grupy ludzi o wątpliwej etycznie pasji.

Kochamy zwierzęta, dlatego nie chcemy, żeby myśliwi na nie polowali - powiedział do kamery kilkuletni chłopiec, który wraz ze swoimi rodzicami wziął udział w proteście.

Przypomnijmy, że manifestacja to reakcja na działania posłów PiS i Kukiz'15, którzy podczas prac połączonych komisji ochrony środowiska i rolnictwa uwzględniali jedynie interesy myśliwskiego lobby. Przepadły takie społeczne poprawki jak wprowadzenie zakazu polowań z udziałem dzieci, obowiązkowych badań okulistycznych i psychologicznych dla myśliwych czy odsunięcie polowań od naszych domów na min. 500 m. Tymczasem jutro zaczyna się kolejne posiedzenie Sejmu, podczas którego mogą zapaść dalsze decyzje w sprawie nowelizacji.

Nie ma zgody na tę ustawę, bo jest ona wbrew społeczeństwu - mówił pod Sejmem Radosław Ślusarczyk z Pracowni.

Jednym z elementów manifestacji był happening przedstawiający Polską Partię Myśliwych w postaci polityków na smyczy Polskiego Związku Łowieckiego.

Protest to nie koniec naszych działań. Pomóż nam zmienić skandaliczną nowelizację prawa łowieckiego. Napisz do polityków, którzy zadecydują o ostatecznym kształcie ustawy. Podpisz petycję: http://bit.ly/2F4Jnjg

Już raz, w 2016 r., udało nam się powstrzymać szkodliwą dla ludzi i przyrody nowelizację prawa łowieckiego. Teraz też się uda!

O naszych postulatach, które przedstawiliśmy w zeszłym miesiącu ministrowi środowiska, Henrykowi Kowalczykowi, możesz przeczytać tutaj.

Więcej informacji:
Stowarzyszenie Pracownia na rzecz Wszystkich Istot, Radosław Ślusarczyk, tel. 660 538 329

Deklaracje podatkowe

Przekaż 1,5%

Wesprzyj nasze działania przekazując 1,5% swojego podatku. Pobierz bezpłatny, bezpieczny program do rocznego rozliczenia podatkowego PIT.

Sens polowania - mówią naukowcy

Stop wszechwładzy myśliwych