Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Rezerwat Las Warmiński wolny od polowań! Dziękujemy za Wasze wsparcie

DODANE: 18-4-2017

rykowisko-2016-tomasz-buldujew-kadr.jpg

Udało się! Dzięki połączonym siłom społeczności lokalnej, organizacji przyrodniczych oraz internautów z całej Polski zatrzymaliśmy polowania w Rezerwacie Las Warmiński.

Po tym, jak Minister Środowiska chciał bezprawnie zmienić założenia dla planu ochrony rezerwatu, dopuszczając gospodarkę łowiecką na jego terenie – wspólnie sprzeciwiliśmy się temu pomysłowi.

Przy wsparciu naukowców koalicja Niech Żyją! wystosowała negatywne stanowisko wobec decyzji RDOŚ oraz zainicjowała petycję internetową w tej sprawie. Wystarczyło kilka dni od uruchomienia petycji, by podpisało się pod nią ponad 8000 osób. To dzięki Waszym głosom nasz wspólny przekaz był jeszcze bardziej słyszalny!

Po rozpatrzeniu całokształtu sprawy Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Olsztynie stwierdził, że brak jest dowodów wskazujących, że wprowadzenie pilnej ingerencji w postaci odstrzału jeleniowatych jest niezbędne dla wypełnienia celów ochrony rezerwatu.

To jedna z najszybszych kampanii na rzecz przyrody w naszym kraju oraz kolejny dowód na to, że polskie społeczeństwo nie akceptuje Rzeczpospolitej myśliwskiej.

Serdecznie Państwu dziękuję, że przyczyniliście się do tego sukcesu. Wasz głos pokazał, że rezerwaty przyrody w Polsce są ważne i nie mogą być zawłaszczane przez łowieckie lobby.

Radosław Ślusarczyk
Stowarzyszenie Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Więcej informacji:

Fot. Tomasz Baldujew, zdjęcie pt. „O poranku”

Stowarzyszenie Pracownia na rzecz Wszystkich Istot
Osoba kontaktowa: Radosław Ślusarczyk
tel. 660 538 329; e-mail: suchy@pracownia.org.pl
ul. Jasna 17, 43-360 Bystra