PRACOWNIA 12.12.2019

Warsztaty z monitoringu dużych drapieżników w Beskidzie Małym

monitoring-warsztaty-674x440.jpg

Zapraszamy do wzięcia udziału w trzydniowych warsztatach z monitoringu dużych drapieżników w Beskidzie Małym w jednym z trzech wskazanych niżej terminów. Te warsztaty to nie tylko praktyczna wiedza i możliwość aktywnego spędzenia czasu w pięknym miejscu, ale również działanie na rzecz ochrony Beskidu Małego, gdzie presja wielkoskalowych inwestycji narciarskich zagraża temu bezcennemu przyrodniczo miejscu, gdzie od lat obserwujemy obecność wszystkich dużych drapieżników żyjących w Polsce: rysia, wilka i niedźwiedzia.

Terminy do wyboru: 17-19 stycznia 2020 r.; 14-16 lutego 2020 r.; 13-15 marca 2020 r.

Miejsce: Stacja Edukacji Ekologicznej w Bystrej, obszar Beskidu Małego

Organizator: Stowarzyszenie Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Adresaci: szkolenie/warsztaty przeznaczone są dla osób pełnoletnich, dla których ważna jest przyroda, cenią sobie działania w szacunku dla przyrody, chcą poszerzyć swoje umiejętności monitoringu dziko żyjących zwierząt. Spędzić czas w górach z pożytkiem dla siebie i Beskidu Małego.

Cel: Monitoringu dużych drapieżników w Beskidzie Małym w 2020 r. jest wzbogaceniem dotychczasowych badań o dane zebrane podczas tropień w terenie, co pozwoli przybliżyć preferencje siedliskowe tych drapieżników, a docelowo wspomóc ochronę dużych drapieżników.

Liczba uczestników jednego warsztatu: max. 12 osób.

Wymagania: uczestnik może przystąpić do szkolenia po spełnieniu następujących warunków:
• wypełni i odpowie na wszystkie pytania umieszczone w Karcie Zgłoszenia,
• otrzyma potwierdzenie o zakwalifikowaniu na udział w szkoleniu/warsztatach,
• posiada ubezpieczenie/polisę NNW na czas szkolenia (ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków jest to rodzaj ubezpieczenia osobowego, które można opłacić w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym),
• posiada odpowiednią kondycję fizyczną do działań w terenie,
• posiada odpowiedni ekwipunek/wyposażenie (zostanie podany w informacji po zakwalifikowaniu do szkolenia).

W trakcie szkolenia/warsztatu: uczestnicy zdobędą wiedzę teoretyczną i praktyczną dotyczącą metod monitoringu dziko żyjących zwierząt, w szczególności dużych drapieżników w warunkach terenowych Beskidu Małego.

To nie wszystko co przygotowaliśmy dla Ciebie podczas szkolenia!

Poznasz tajniki i nauczysz się wykonywania dokumentacji fotograficznej tropów i śladów pozostawionych przez duże drapieżniki. Przejdziesz krótki kurs z nawigacji – poznasz obsługę GPS, nauczysz się określać swoje położenie na mapie. Poznasz czar i tajniki kuchni wegańskiej.

Organizator zapewnia:
• Transport w teren;
• Całodniowe wyżywienie (kuchnia roślinna);
• Nocleg w SEE w pokojach kilkuosobowych. Należy zabrać śpiwór, karimatę, obuwie zmienne;
• Użyczenie sprzęty w przypadku braku (po wcześniejszym uzgodnieniu z organizatorem);
Więcej szczegółów dotyczących szkolenia oraz pełne informacje organizacyjne, zostaną przesłane wyłącznie do osób przystępujących do szkolenia.

PROGRAM WARSZTATÓW

Koszt: 360 zł/ os.

Rejestracja uczestniczki/uczestnika w trzech krokach:
1. Pobierz, wypełnij FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY (Karta Zgłoszenia oraz Klauzula Informacyjna) i prześlij jego skan/zdjęcie do 23 grudnia 2019 r. na adres: [email protected] (oryginał zabierz ze sobą i przekaż w dniu rozpoczęcia szkolenia).

2. Zapoznaj się z REGULAMINEM WEWNĘTRZNYM SEE.
3. Oczekuj maila potwierdzającego od organizatora o zakwalifikowaniu na szkolenie/warsztaty (do 2 dni od wysłania wypełnionego formularza zgłoszeniowego).

Pytania dotyczące warsztatów prosimy kierować na adres mailowy: [email protected]

Osoby, które nie dopełnią powyższych zasad (oraz zawartych w dokumentach wymienionych powyżej) nie będą dopuszczone do udziału w szkoleniu. W trakcie szkolenia wszystkich uczestników obowiązuje przestrzeganie regulaminu i zasad określonych przez kierownika szkolenia przed rozpoczęciem szkolenia. Uczestnicy nieprzestrzegający określonych zasad będą usuwani z szkolenia.

Dołącz! Czeka Cię solidna dawka dobrego i ciężkiego szkolenia!

Beskid Mały – monitoring dużych drapieżników, marzec 2017

Beskid Mały – monitoring dużych drapieżników, styczeń 2017

Beskid Mały – monitoring dużych drapieżników, luty 2017