PRACOWNIA 29.10.2010

Krzysztof Wojciechowski wyróżniony Medalem Polskiej Niezapominajki

krzysztof-wojciechowski-medal.JPG

Redaktor miesięcznika Dzikie Życie, wieloletni członek Pracowni oraz niezwykle płodny twórca i popularyzator ochrony przyrody 24 października został wyróżniony Medalem Polskiej Niezapominajki. Nagroda przyznawana jest osobom indywidualnym, instytucjom lub organizacjom za społecznie prowadzoną pracę i działalność prośrodowiskową.

Wręczenie Medalu miało miejsce w czasie trwania XII Festiwalu Nauki i Sztuki w Siedlcach. Nagroda zainicjowana została w 2002 roku przez redaktora Andrzeja Zalewskiego. Początkowo nosiła nazwę Mazowieckiej Niezapominajki i przyznawana była za działania na rzecz przyrody Mazowsza, od bieżącego roku została nazwana Polską Niezapominajką i mogą być nią nagradzane osoby z całego kraju a nawet z zagranicy.


Krzysztof Wojciechowski otrzymuje medal Polskiej Niezapominajki
Krzysztof Wojciechowski otrzymuje medal Polskiej Niezapominajki

Krzysztofie – serdecznie gratulujemy otrzymanej nagrody, mamy nadzieję, że dalej będziesz z niesłabnącą pasją i konsekwencją niósł kaganek dzikiej, ekologicznej oświaty.

Do gratulacji przyłączają się – członkowie Pracowni, Zarząd Pracowni oraz redakcja miesięcznika Dzikie Życie.

W 2010 r. Medal Polskiej Niezapominajki otrzymało 11 osób i instytucji. Oprócz naszego kolegi redakcyjnego wyróżnieni zostali – Fundacja Panda, Anna Ronikier-Dolańska – wieloletnia konserwator przyrody województwa mazowieckiego, Edward Marszałek z RDLP Krosno i inni. Pośmiertnie Medal Polskiej Niezapominajki został przyznany wybitnemu fotografowi i filmowcowi przyrody, tragicznie zmarłemu w lipcu tego roku w Mongolii – Arturowi Taborowi.

Więcej informacji o festiwalu