PRACOWNIA 24.10.2010

Dezerter wspiera Inicjatywę ustawodawczą Oddajcie Parki Narodowi

Na kilku najbliższych koncertach zespołu Dezerter będzie można złożyć swój podpis pod Inicjatywą ustawodawczą Oddajcie Parki Narodowi.

Już dziś we wrocławskim klubie Alibi o godz. 18.00 zagra legenda polskiej sceny punkrockowej Dezerter. Wydarzenie to jest nie tylko okazją do wysłuchania dużej dawki dobrej muzyki. Na koncercie obecni będą nasi wolontariusze zbierający podpisy pod Inicjatywą ustawodawczą Oddajcie Parki Narodowe.

Dzięki życzliwości i głębokiemu zrozumieniu chłopaków z zespołu oraz organizatorów koncertu to kolejne miejsce na mapie Polski wspierające dążenia środowisk naukowych i przyrodniczych do powiększenia Białowieskiego Parku Narodowego. Po raz kolejny Dezerter wspiera Pracownię w działaniach na rzecz ochrony dzikiej przyrody [Turnicki Park Narodowy, Rospuda].

Serdecznie dziękujemy!

Na temat Inicjatywy ustawodawczej w wywiadzie dla miesięcznika Dzikie Życie perkusista i tekściarz zespołu Krzysztof Grabowski mówi:

Tego typu inicjatywy mają głęboki sens. W ciągu ostatnich lat zmienia się stan przyrody w naszym kraju. Widać to, jeśli tylko człowiek się tym zainteresuje. Rządzi kasa, a ona nie lubi mieć konkurencji... Kolejne pokolenia spytają: dlaczego nikt nie protestował, kiedy wycinali ostatnie stare drzewa? I co im wtedy powiemy? Że nas to nic nie obchodziło?

Nasi wolontariusze będą obecni także na kolejnych koncertach Dezertera:

  • w Częstochowie (28.10, godz. 19.00, klub Zero)
  • w Krakowie (29.10, godz. 18.00, klub Lochness)

Odszukajcie nas i wyraźcie swoje poparcie. Dziś każdy podpis jest na wagę Puszczy!

Trasa zespołu Dezerter odbywa się z okazji wydania nowej płyty „Prawo do bycia idiotą”. Patronat medialnym na wydaniem płyty objął miesięcznik Dzikie Życie.

Dezerter – jeden z najbardziej wyrazistych zespołów muzycznych ostatnich 30 lat polskiej sceny niezależnej, legenda sceny punk rockowej. Od 1981 roku ma na koncie 10 albumów studyjnych oraz mnóstwo nagrań na wielu płytach składankowych, muzyka zespołu wielokrotnie była wykorzystywana w filmach fabularnych i dokumentalnych. W zespole od początku istnienia grupy obecni są: Krzysztof Grabowski (perkusja, teksty) oraz Robert Matera (gitara, śpiew); grupę uzupełnia Jacek Chrzanowski (gitara basowa).

Oficjalna strona zespołu

Puszcza Białowieska

Turnicki Park Narodowy – jesteśmy za, 1995-1998