PRACOWNIA 12.01.2017

Monitoring dużych drapieżników w Beskidzie Małym – przyłącz się

Jeśli jest dla Ciebie ważna przyroda, chcesz poszerzyć swoje umiejętności, spędzić czas w górach z pożytkiem dla siebie i Beskidu Małego – przyłącz się!

Stowarzyszenie Pracowania na rzecz Wszystkich Istot zaprasza osoby zainteresowane ochroną dużych drapieżników do uczestnictwa w monitoringu wilka, rysia i niedźwiedzia w Beskidzie Małym.

W porównaniu z innymi Beskidami, Beskid Mały jest mało zagospodarowany, a przez to urzekający swoją naturą. Na niewielkiej przestrzeni współistnieje obok siebie szereg rzadkich i wymagających ochrony gatunków roślin i zwierząt. Potwierdzeniem wysokiej wartości przyrodniczej tego miejsca jest obecność wszystkich trzech dużych drapieżników: wilka, rysia i niedźwiedzia.

Jak ważny dla tych zwierząt jest Beskid Mały wskazują wspólnego działania Stowarzyszenia Pracowania na rzecz Wszystkich Istot i Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego – oddział w Żywcu. W 2016 r. wielokrotnie odnotowaliśmy na nagraniach z fotopułapek wilka i rysia.

Celem monitoringu w 2017 r. jest wzbogacenie dotychczasowych badań o dane zebrane podczas tropień w terenie, co pozwoli przybliżyć preferencje siedliskowe tych drapieżników, a docelowo wspomóc ochronę dużych drapieżników.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na warsztaty i monitoring.

Miejsce spotkania:
Stacja Edukacji Ekologicznej – siedziba Stowarzyszenia Pracownia na rzecz Wszystkich Istot, ul. Jasna 17, 43-360 Bystra.

Monitoring odbędzie się w trzech terminach:
I termin: 20-22 stycznia 2017 r.
II termin: 17-19 lutego 2017 r.
III termin: 24-26 marca 2017 r.

Ankieta zgłoszeniowa do udziału w monitoringu drapieżników w Beskidzie Małym (doc)

Regulamin Stacji Edukacji Ekologicznej w Bystrej (doc)

Rozpoczynamy spotkaniem organizacyjnym połączonym ze szkoleniem.

Zgłoszenie uczestnictwa jest obowiązkowe.

Zgłoszenia na adres: e-mail: [email protected]

Do zobaczenia!