Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Dolina Rospudy. Oświadczenia w sprawie wypowiedzi Stanisława Żelichowskiego

DODANE: 31-10-2007

Rospuda z lotu ptaka. Piotr Fiedorowicz

Ze względu na deklaracje Stanisława Żelichowskiego podjęte na łamach „Dziennika” w sprawie kontynuowania budowy obwodnicy Augustowa w przebiegu przez cenną Dolinę Rospudy, Stowarzyszenie Pracownia na rzecz Wszystkich Istot stanowczo wycofuje się z wyrażonego dla niego poparcia, na łamach „Gazety Wyborczej” w dniu 26 października.

Po wtorkowej publikacji w „Dzienniku” wywiadu ze Stanisławem Żelichowskim wiadomo już, że ewentualny przyszły minister środowiska będzie brnął tą samą drogą jak poprzednicy – forsowania za wszelką cenę budowy obwodnicy kosztem Doliny Rospudy. Postawa P. Żelichowskiego wskazuje, iż nie zapewni on należytej ochrony polskiej przyrodzie, zarówno Dolinie Rospudy, jak i innym cennym przyrodniczo terenom.

Jak się okazało, jeszcze przed ewentualnym objęciem resortu środowiska, Stanisław Żelichowski z PSL pokazał swoje prawdziwe oblicze. Doniesienia prasowe wskazywały jednak, na możliwość szukania przez niego rozwiązań, które doprowadziłyby do uratowania Doliny Rospudy i uchronienia Polski przed kompromitacją na forum Unii Europejskiej.

Będziemy nadal przyglądać się temu jak chroniona jest polska przyroda i przestrzegane prawo. Pracownia na rzecz Wszystkich Istot podejmie wszelkie możliwe działania, aby nie dopuścić do zdewastowania Doliny Rospudy.

Więcej informacji:
Osoba kontaktowa:
Radosław Ślusarczyk, tel. 660 538 329

Czytaj więcej: