Stacja Edukacji Ekologicznej to dwukondygnacyjny budynek, który składa się z następujących części:
- Pomieszczenia biurowe, gdzie na co dzień członkowie stowarzyszenia pracują przy prowadzeniu kampanii i interwencji w obronie dzikiej przyrody. Mieści się tu również redakcja Miesięcznika Dzikie Życie, w której co miesiąc powstaje nowy numer czasopisma.
- Sala ekspozycyjna (na około 40 osób), gdzie odbywają się prelekcje, warsztaty i szkolenia. Na sali ekspozycyjnej dostępna jest wystawa fotograficzna „Dzika Polska”.
- Biblioteka – ponad 1200 publikacji (w tym ponad 200 anglojęzycznych a także w języku słowackim i niemieckim), kilkadziesiąt filmów o tematyce ekologicznej.
- Pokoje gościnne dla uczestników warsztatów i szkoleń, a także dla wolontariuszy i stażystów pomagających w codziennej pracy: 3 pokoje 3-osobowe, 2 pokoje 2-osobowe znajdujące się na II piętrze budynku.
- Dwie łazienki z prysznicem oraz kuchnia
Zapoznaj się z regulaminem ośrodka.