Monitoring drapieżników w Beskidzie Małym

DATA: brak terminu

MIEJSCE: Stacja Edukacji Ekologicznej w Bystrej, obszar Beskidu Małego.

Koszt: 360 zł/ os.

PROGRAM [archiwalny]


Dla kogo warsztat?

Szkolenie/warsztaty przeznaczone są dla osób pełnoletnich, dla których ważna jest przyroda, cenią sobie działania w szacunku dla przyrody, chcą poszerzyć swoje umiejętności monitoringu dziko żyjących zwierząt. Spędzić czas w górach z pożytkiem dla siebie i Beskidu Małego.


Tematyka zajęć

W trakcie szkolenia/warsztatu: uczestnicy zdobędą wiedzę teoretyczną i praktyczną dotyczącą metod monitoringu dziko żyjących zwierząt, w szczególności dużych drapieżników w warunkach terenowych Beskidu Małego.

To nie wszystko co przygotowaliśmy dla Ciebie podczas szkolenia!

Poznasz tajniki i nauczysz się wykonywania dokumentacji fotograficznej tropów i śladów pozostawionych przez duże drapieżniki. Przejdziesz krótki kurs z nawigacji – poznasz obsługę GPS, nauczysz się określać swoje położenie na mapie. Poznasz czar i tajniki kuchni wegańskiej.


Jak wygląda praca na szkoleniu

Monitoring rozpoczyna się szkoleniem teoretycznym w piątek o godz. 18.30 w Stacji Edukacji Ekologicznej Stowarzyszenia w Bystrej. Sesje terenowe w sobotę i niedzielę rozpoczynają się o godz. 7.30 i trwają do ok. 16.00-17.00. Podczas monitoringu będziemy gromadzić informacje o występowaniu dużych drapieżników w Beskidzie Małym. Każdego dnia przewidziane są ok. 15 km trasy, po szlakach turystycznych i drogach leśnych, jak i poza nimi.

ZOBACZ PROGRAM

Organizator zapewnia:
• Transport w teren;
• Całodniowe wyżywienie (kuchnia roślinna);
• Nocleg w SEE w pokojach kilkuosobowych. Należy zabrać śpiwór, karimatę, obuwie zmienne;
• Użyczenie sprzęty w przypadku braku (po wcześniejszym uzgodnieniu z organizatorem);
Więcej szczegółów dotyczących szkolenia oraz pełne informacje organizacyjne, zostaną przesłane wyłącznie do osób przystępujących do szkolenia.


Wymagania

Uczestnik może przystąpić do szkolenia po spełnieniu następujących warunków:
• wypełni i odpowie na wszystkie pytania umieszczone w Karcie Zgłoszenia,
• otrzyma potwierdzenie o zakwalifikowaniu na udział w szkoleniu/warsztatach,
• posiada ubezpieczenie/polisę NNW na czas szkolenia (ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków jest to rodzaj ubezpieczenia osobowego, które można opłacić w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym),
• posiada odpowiednią kondycję fizyczną do działań w terenie,
• posiada odpowiedni ekwipunek/wyposażenie (zostanie podany w informacji po zakwalifikowaniu do szkolenia).


Rekrutacja

Rejestracja uczestniczki/uczestnika w trzech krokach:

1. Pobierz, wypełnij FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY (Karta Zgłoszenia oraz Klauzula Informacyjna) i prześlij jego skan/zdjęcie na podany adres (oryginał zabierz ze sobą i przekaż w dniu rozpoczęcia szkolenia).

2. Zapoznaj się z REGULAMINEM WEWNĘTRZNYM SEE.

3. Oczekuj maila potwierdzającego od organizatora o zakwalifikowaniu na szkolenie/warsztaty (do 2 dni od wysłania wypełnionego formularza zgłoszeniowego).

Pytania dotyczące warsztatów prosimy kierować na adres mailowy: [email protected]

Osoby, które nie dopełnią powyższych zasad (oraz zawartych w dokumentach wymienionych powyżej) nie będą dopuszczone do udziału w szkoleniu. W trakcie szkolenia wszystkich uczestników obowiązuje przestrzeganie regulaminu i zasad określonych przez kierownika szkolenia przed rozpoczęciem szkolenia. Uczestnicy nieprzestrzegający określonych zasad będą usuwani z szkolenia.

Dołącz! Czeka Cię solidna dawka dobrego i ciężkiego szkolenia!

Muszą zostać w Ziemi

Edukacja ekologiczna 1993-2000