Obóz ekopsychologiczny „Odkrywając własną Naturę”
Ośrodek „Źródło” w Łękawicy zaprasza na obóz ekopsychologiczny „Odkrywając własną Naturę”, który odbędzie się 22-26 września. Celem obozu jest poszukiwanie odpowiedzi na pytanie „kim jestem”, uczenie się od przyrody, nawiązywanie głębokiego kontaktu z naturą, przekraczanie własnego egocentryzmu i rozwijanie poczucia jedności z całym światem.
Cel: Stawanie się pełną osobą w kontakcie ze światem naturalnym, innymi ludźmi oraz samym sobą. Poszukiwanie odpowiedzi na pytanie „kim jestem”, uczenie się od przyrody, nawiązywanie głębokiego kontaktu z naturą, przekraczanie własnego egocentryzmu i rozwijanie poczucia jedności z całym światem.
Metody: Ćwiczenia grupowe, psychodrama, medytacja, rytuały, rozmowy, wędrowanie, śpiewanie i tańczenie, samotna noc w lesie. Techniki nawiązują do terapii Gestalt, głębokiej ekologii oraz rytuałów pochodzących z różnych kultur.
Uczestnicy: Grupa od 6 do 12 osób.
Miejsce i warunki: Ośrodek „Źródło” to malowniczo położony dom na granicy wsi Łękawica w Beskidzie Makowskim. Do dyspozycji mamy rozległą łąkę, las, w pobliżu potok i rzeka oraz wczesnośredniowieczne grodzisko. W domu dwie łazienki, kuchnia, sala do ćwiczeń. Spanie w wieloosobowej sali na materacach.
Czas: Obóz trwa pięć dni od 22 do 26 września (zaczyna się obiadem w poniedziałek – kończy obiadem w piątek).
Co zabrać: Śpiwór, latarkę, dobre buty, nieprzemakalne ubranie i... dobry humor.
Wyżywienie: Wegetariańskie, wspólnie przygotowywane przez uczestników obozu.
Koszt: 385 zł - w tym: noclegi, wyżywienie oraz program.
Prowadzący: dr Ryszard Kulik, psycholog, licencjonowany trener PTP.
Zapisy i informacje: u prowadzącego: [email protected], tel. 502 868 412
Warunkiem uczestnictwa w obozie jest wpłata zaliczki w wysokości 50 zł do dnia 1 września na konto 02 1020 2313 0000 3402 0050 8812.
Ryś Kulik jest autorem wydanego w zeszłym roku przez Pracownię albumu Odkrywanie natury. Praktyka głębokiej ekologii.
Zachęcamy do przeczytania wywiadu z Rysiem Kulikiem, który ukazał się na łamach Dzikiego Życia (2007, nr 11) Najważniejsza jest praktyka i doświadczanie życia.