PRACOWNIA 13.04.2010

Spotkanie z autorami Zeszytów ekologicznych oraz wernisaż wystawy „Dzika Polska” w Katowicach

zeszyty-ekologiczne.jpg

22 kwietnia na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego odbędzie się otwarte spotkanie z prof. UŚ dr. hab. Piotrem Skubałą, dr. Ryszardem Kulikiem, dr. Markiem Kaczmarzykiem i Iwoną Kukowką – autorami pakietu 3 Zeszytów ekologicznych poświęconych idei, filozofii i formom edukacji ekologicznej. Przed spotkaniem autorskim odbędzie się również na wernisaż wystawy fotografii przyrodniczej „Dzika Polska”.

Spotkanie z autorami Zeszytów ekologicznych

Termin: 22 kwietnia 2010 r., godz. 17.15
Miejsce: Katowice, Wydział Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego (parter – korytarz, sala 8), ul. M. Grażyńskiego 53
Wstęp wolny

Zeszyty ekologiczne

Pakiet edukacyjny Zeszytów ekologicznych to najnowsze wydawnictwo Stowarzyszenia Pracownia na rzecz Wszystkich Istot stanowiące praktyczny przewodnik po założeniach i metodach edukacji ekologicznej budzącej szacunek do przyrody i wspomagającej odkrywanie w niej naszego miejsca – przystępnie i ciekawie opisane z punktu widzenia biologa, psychologa oraz czynnych nauczycieli.

Dla każdego z uczestników spotkania autorskiego – pakiet Zeszytów ekologicznych w prezencie!

Przed spotkaniem autorskim odbędzie się również na wernisaż wystawy fotografii przyrodniczej „Dzika Polska”.

Zarówno spotkanie autorskie, jak i wernisaż wystawy zorganizowane zostały przy współpracy z Centrum Studiów nad Człowiekiem i Środowiskiem Uniwersytetu Śląskiego oraz Kołami Naukowymi Zrównoważonego Rozwoju „Widmo” (Wydział Biologii i Ochrony Środowiska UŚ) i Psychologii Jakości Życia „Meritum” (Wydział Pedagogiki i Psychologii UŚ). Obchody Dnia Ziemi objęte są Patronatem Honorowym JM Rektora UŚ Prof. zw. dr. hab. Wiesława Banysia.

Stowarzyszenie Pracownia na rzecz Wszystkich Istot
Osoba kontaktowa: Iwona Kukowka
ul. Jasna 17, 43-340 Bystra k. Bielska-Białej
tel.: 33 817 14 68 e-mail: [email protected]


 

Projekt „Szkoły dla przyrody. Poznaję, szanuję, chronię – kampania promująca szkolne projekty ochrony najważniejszych wartości lokalnej przyrody” realizowany obecnie przez Pracownię na rzecz Wszystkich Istot jest współfinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.