Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Aktualności

W Polsce od wielu lat trwają próby podważenia mandatu Polek i Polaków do współdecydowania o tym, jak traktujemy środowisko i przyrodę w naszym kraju. W ostatnich dniach byliśmy świadkami kolejnej odsłony tego procesu. “Poprawka Kopcia” i zamieszanie wokół niej nie powinny jednak...

czytaj dalej »

Ukazała się książka Katarzyny Simonienko „Lasoterapia” przybliżająca wpływ lasu na zdrowie i dobrostan człowieka. Patronat medialny nad wydaniem książki objął Miesięcznik Dzikie Życie.

czytaj dalej »

● Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Polski rząd w drużynie grającej przeciwko ochronie lasów

22-3-2021

Dziś i jutro (22.03 - 23.03) odbywa się spotkanie Rady ds. Rolnictwa i Rybołówstwa, poświęcone m.in. strategii leśnej Unii Europejskiej. Polska znajduje się w gronie krajów, które podważają ambitne plany Wspólnoty w kwestii objęcia naturalnych i starych lasów ochroną ścisłą.

czytaj dalej »

● Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Społeczne poprawki do nowelizacji ustawy ooś

17-3-2021

Koalicja organizacji pozarządowych (Stowarzyszenie Pracownia na rzecz Wszystkich Istot, Fundacja Frank Bold, Fundacja ClientEarth Prawnicy dla Ziemi, Fundacja Greenpeace Polska, Fundacja WWF Polska) w związku z trwającymi w Senacie pracami legislacyjnymi dotyczącymi nowelizacji ustawy ooś...

czytaj dalej »

Ukazała się książka Małgorzaty Kur „Ostatnie drzewo na Ziemi” o próbie przywrócenia drzew na Ziemi przez Kalinę i Marcela. Patronat medialny nad wydaniem książki objął Miesięcznik Dzikie Życie.

czytaj dalej »

« 1 2 3 »