Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Aktualności

● Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Profesor Ludwik Tomiałojć nie żyje

26-6-2020

26 czerwca 2020 r. w wieku 81 lat zmarł Profesor zw. dr hab. Ludwik Tomiałojć, biolog, ornitolog, ekolog, publicysta, autor wielu książek, badacz Puszczy Białowieskiej oraz obrońca przyrody, który wielokrotnie wspierał działania ekologicznych organizacji pozarządowych.

czytaj dalej »

W szczególny dzień Letniego Przesilenia ukazała się płyta zespołu Sutari „Siostry rzeki”. Patronat medialny nad wydaniem krążka objął Miesięcznik Dzikie Życie.

czytaj dalej »

Ukazała się książka Dahra Jamaila „Koniec lodu. Jak odnaleźć sens w byciu świadkiem katastrofy klimatycznej” prezentująca konsekwencje utraty lodu dla Ziemi i ludzi. Patronat medialny nad wydaniem książki objął Miesięcznik Dzikie Życie.

czytaj dalej »

● DZIKIE ŻYCIE RUN TEAM

Zamczyska Trail i tradycyjnie tropikalny upał

19-6-2020

Piąte zawody Zamczyska Trail odbyły się w tropikalnych warunkach, co odbiło się szczególnie na wynikach startujących zawodników i zawodniczek, uzyskiwane czasy były o wiele słabsze niż w ubiegłych latach. Kilka dni później nasz team pojawił się też w biegu Zemsta.

czytaj dalej »

Elektrownia Ostrołęka B zabija rocznie dziesiątki milionów ryb, Elektrownia Kozienice nawet ponad 200 milionów. Naukowcy alarmują: skala zniszczenia jest ogromna. To prawdziwa hekatomba ryb, w tym cennych i chronionych.

czytaj dalej »

« 1 2 »