Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Aktualności

● Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Profesor Wiesław Walankiewicz nie żyje

29-10-2020

29 października 2020 r. zmarł Wiesław Walankiewicz, ornitolog, profesor dr hab. z Instytutu Biologii Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, obrońca Puszczy Białowieskiej i wieloletni członek naszego Stowarzyszenia.

czytaj dalej »

Ukazała się książka Enrica Sali „Natura Natury. Dlaczego potrzebujemy dziczy?” o bioróżnorodności i ochronie przyrody. Patronat medialny nad wydaniem książki objął Miesięcznik Dzikie Życie.

czytaj dalej »

23 października 2020 r. on-line odbędzie się 63 spotkanie Klubu Myśli Ekologicznej, w którym weźmie udział adwokatka Karolina Kuszlewicz. Patronat nad spotkaniem objął Miesięcznik Dzikie Życie.

czytaj dalej »

Ukazała się książka Alicji Kalinowskiej „W Prastarym Lesie”. Autorka zabiera dzieci w pouczającą podróż z bohaterami książki liskiem Feliksem i borsuczkiem Brunkiem. Patronat medialny nad wydaniem książki objął Miesięcznik Dzikie Życie.

czytaj dalej »

Rzadko zdarza się w Polsce, by władze lokalne zawnioskowały o utworzenie lub powiększenie obszaru chronionego. Jeśli tak się dzieje, to znaczy, że gra toczy się o naprawdę wysoką stawkę. Tą stawką dla władz Andrychowa w Beskidzie Małym jest woda. A właściwie jej brak. Każdego...

czytaj dalej »

« 1 2 »