Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Aktualności

● Stop Elektrowni Ostrołęka C

Enea na kursie kolizyjnym z klimatem i rynkami finansowymi

30-8-2019

Enea ignoruje politykę klimatyczną i szybkie zmiany na rynku ubezpieczeń i rynkach finansowych zmierzające do wykluczenia inwestycji w węgiel. Budowa elektrowni Ostrołęka C i eksploatacja nowego pola Ostrów bardziej przypomina grę w kasynie, niż zarządzanie jedną z największych...

czytaj dalej »

● DZIKIE ŻYCIE RUN TEAM

Nie tylko Maraton Wigry

26-8-2019

Kolejne letnie starty na nami – urokliwy maraton Wigry, w którym 17 sierpnia wystartował Michał Zieliński, oraz inne zawody na południu Polski.

czytaj dalej »

Ukazała się książka Daniela C. Taylora „Yeti. Jak poszukiwania legendarnego człowieka śniegu uratowały Himalaje”, w której autor opisuje kulisy utworzenia kilku parków narodowych i krajobrazowych w Himalajach. Patronat medialny nad wydaniem książki objął Miesięcznik Dzikie Życie.

czytaj dalej »

● DZIKIE ŻYCIE RUN TEAM

Magurski bez samochodów

19-8-2019

16 sierpnia w Krempnej zorganizowaliśmy akcję informacyjną na temat zagrożeń ruchu samochodowego na drodze Krempna-Żydowskie-Grab. Uczestniczyliśmy też w Biegu na Wysokie, organizowanym w ramach Ultramaratonu Magurskiego, w którym zwyciężyliśmy w sztafecie.

czytaj dalej »

Powiatowy Zarząd Dróg w Jaśle ogłosił przetarg na remont drogi powiatowej Nr 1909R Krempna – Żydowskie – Grab, przebiegającej przez niezwykle cenny przyrodniczo obszar Magurskiego Parku Narodowego, wbrew logicznemu porządkowi kolejnych etapów inwestycyjnych, ponieważ ani decyzja...

czytaj dalej »

« 1 2 3 »