Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Aktualności

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zawiadomił prokuraturą o podejrzeniu popełnienia przestępstwa polegającego na manipulacji lub próbie manipulacji na hurtowym rynku energii. Manipulacja mogła być związana z próbą usprawiedliwienia budowy nierentownej elektrowni Ostrołęki C.

czytaj dalej »

● DZIKIE ŻYCIE RUN TEAM

Błotnista, a potem słoneczna Jaga-Kora

30-5-2019

Już po raz trzeci wystartowaliśmy w Ultramaratonie Jaga-Kora wiodącym przez dzikie i często opuszczone tereny dawnych wsi Beskidu Niskiego. 25 maja stanęliśmy na starcie w 4-osobowym składzie.

czytaj dalej »

Ukazały się w Polsce dwie książki holenderskiej pisarki Bibi Dumon Tak – pierwsze wydanie „Zwierzaków zwyklaków” oraz wznowienie „Zwierzaków cudaków”. Patronat medialny nad publikacją obu książek objął nasz miesięcznik.

czytaj dalej »

● Stop Elektrowni Ostrołęka C

Ile rosyjskiego węgla spali Ostrołęka C?

29-5-2019

Dostawy węgla z polskich kopalń nie pokryją zapotrzebowania Ostrołęki C. Biorąc pod uwagę lawinowy wzrost importu z Rosji oraz fakt, że kupuje go też Ostrołęka B należy założyć, że to właśnie z tego kraju będzie pochodził węgiel do ostrołęckiej elektrowni.

czytaj dalej »

Dwie osoby z zespołu Stowarzyszenia Pracownia na rzecz Wszystkich Istot otrzymały prestiżowe wyróżnienia australijskiej Fundacji Polcul im. Jerzego Bonieckiego i 25 maja br. odebrały nagrody. Fundacja Polcul od 1980 roku wspiera pluralizm i budowanie w Polsce społeczeństwa obywatelskiego,...

czytaj dalej »

« 1 2 3 »