Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Aktualności

● Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Gratulujemy Oldze Tokarczuk literackiego Nobla!

10-10-2019

Wspaniałe wieści! Literacka nagroda Nobla za rok 2018 została przyznana Oldze Tokarczuk. Komitet Noblowski argumentował ten wybór, pisząc o „narracyjnej wyobraźni, która z encyklopedyczną pasją ujawnia przekraczanie granic jako formę życia”. Serdecznie gratulujemy Autorce.

czytaj dalej »

Procedowana w sejmie specustawa węglowa pozbawi samorządy i lokalne społeczności wpływu na lokalizację nowych kopalń węgla kamiennego i brunatnego i umożliwi ich budowę z pogwałceniem przepisów dotyczących ochrony środowiska i przyrody. Organizacje apelują do Premiera. W...

czytaj dalej »

12-13 października 2019 r. w Beskidzie Niskim odbywają się wyjątkowe zawody biegowe Łemkowyna Ultra Trail. W zawodach startuje 7 zawodników i zawodniczek naszego zespołu Dzikie Życie RunTeam. Trasa wiedzie pięknymi zakątkami Karpat, czerwonym szlakiem beskidzkim.

czytaj dalej »

W sercu Magurskiego Parku Narodowego kolejny już tydzień łamane jest prawo. Ciężkim sprzętem prowadzne są prace na drodze R1909 Krempna – Żydowskie – Grab, tymczasem inwestor nie wystąpił o zgodę do Ministerstwa Środowiska o zgodę na odstępstwo od zakazów obowiązujących w...

czytaj dalej »

Kup najnowszy numer Miesięcznika Dzikie Życia – właśnie ukazało się październikowe wydanie. Szczególnie polecamy rozmowę z Nilsem Faarlundem, uczeniem prof. Arne Naessa, „Natura Domem Kultury” o friluftsliv – norweskiej tradycji życia w wolnej naturze.

czytaj dalej »

« 1 2 »