Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Aktualności

● Stop Elektrowni Ostrołęka C

„Zielone światło” dla Ostrołęki

17-8-2017

20 sierpnia br. Towarzystwo na rzecz Ziemi i Zielony Instytut rozpoczynają społeczną akcję „Zielone światło”. W ramach akcji 40 rodzin z 16 miejscowości powiatu ostrołęckiego (woj. mazowieckie) otrzyma nieodpłatnie energooszczędne oświetlenie. Celem przedsięwzięcia jest...

czytaj dalej »

21 sierpnia ukaże się w Polsce niezwykle interesująca książka „Zwierzęta w okopach. Zapomniane historie” Érica Barataya o losie zwierząt w czasie wojen. Patronat medialny nad publikacją książki objął nasz miesięcznik.

czytaj dalej »

13 sierpnia Portal OKO.press zaapelował do czytelników o pomoc w zidentyfikowaniu odbiorców drewna pochodzącego z wyrębu Puszczy Białowieskiej. Lasy Państwowe utajniały tę informację. Wbrew decyzjom UNESCO i Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości Lasy Państwowe kontynuują wycinkę.

czytaj dalej »

13 sierpnia lokalni mieszkańcy Puszczy Białowieskiej sprzeciwiający się wycince zorganizowali Spacer dla Puszczy, w którym wzięło udział ponad 800 osób. Spacer był zwieńczeniem Białowieskich Dni Kultury Pokoju.

czytaj dalej »

9 sierpnia w Sądzie Rejonowym w Hajnówce odbyła się pierwsza rozprawa obrońców przyrody w sprawie o wykroczenie w związku z zablokowaniem prac ciężkiego sprzętu w Puszczy Białowieskiej. Wniosek o ukaranie wniósł Komendant Powiatowy Policji w Hajnówce. Obrońców Puszczy obwinia się...

czytaj dalej »

« 1 2 3 »