Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Aktualności

Dziś Komisja Europejska rozpoczęła ostatni etap procedury przeciwko polskiemu rządowi w związku z Puszczą Białowieską. Oznacza to, że uznała argumenty ministra Szyszko za niezasadne i podtrzymuje opinię, że zwiększona wycinka w Puszczy łamie unijne prawo.

czytaj dalej »

Ponad 90 przedstawicieli branży turystycznej z regionu Puszczy Białowieskiej żąda od Premier Beaty Szydło i ministrów odpowiedzialnych za rozwój, turystykę oraz politykę społeczną cofnięcia zakazu wstępu do lasu w Nadleśnictwie Białowieża i Hajnówka przed długim weekendem majowym.

czytaj dalej »

24 kwietnia 2017 r. o godzinie 15.00 w urzędzie gminy Brenna odbędzie się pseudodebata nad zmianą Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego.

czytaj dalej »

Czy wilki zasługują na bezpieczne przejścia dla zwierząt, żeby nie musiały ginąć pod kołami samochodów? Czy zasługują na ochronę przed wnykami i strzelbami kłusowników? Czy powinny być nadal chronione przed odstrzałem w Polsce?

czytaj dalej »

W Puszczy Białowieskiej odbyło się dziś uroczyste sadzenie drzew w miejscu, gdzie jeszcze dwa miesiące temu rosły stare świerki i dęby. Komentarz Fundacji Dzika Polska, Greenpeace Polska, Fundacji Greenmind i Stowarzyszenia Pracownia na rzecz Wszystkich Istot.

czytaj dalej »

« 1 2 3 4 »