Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Aktualności

1 lutego br. rząd Beaty Szydło ma przedstawić UNESCO raport na temat ochrony Puszczy Białowieskiej. Niestety, w Puszczy postępuje wycinka małymi krokami, również w strefach chronionych UNESCO. Wycięte drzewa – wbrew ustaleniom – wywożone są z lasu.

czytaj dalej »

20-22 stycznia odbyły się pierwsze warsztaty w ramach monitoringu dużych drapieżników w Beskidzie Małym. To wspólna inicjatywa Pracowni na rzecz Wszystkich Istot oraz Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego – oddział Żywiec.

czytaj dalej »

19 stycznia 2017 r. w Katowicach odbyło się seminarium naukowe poświęcone problematyce łowieckiej w ramach Laboratorium Animal Studies – Trzecia Kultura przy Wydziale Filologicznym Instytutu Filologii Wschodniosłowiańskiej Uniwersytetu Śląskiego.

czytaj dalej »

Polecamy udział w seminarium „Polowanie w XXI wieku. »Dobrzy myśliwi”« i »złe bobry«, czyli aporie cywilizacji”, które odbędzie w Katowicach 19 stycznia. W seminarium wezmą udział ludzie nauki i działacze społeczni.

czytaj dalej »

Jeśli jest dla Ciebie ważna przyroda, chcesz poszerzyć swoje umiejętności, spędzić czas w górach z pożytkiem dla siebie i Beskidu Małego – przyłącz się!

czytaj dalej »

« 1 2 3 »