Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Aktualności

Jak wynika z konferencji prasowej zorganizowanej przez wiceministrów środowiska Andrzeja Szwedy-Lewandowskiego oraz Andrzeja Koniecznego, resort środowiska nie przyznaje się do wiedzy o wszczęciu przez Komisję Europejską postępowania przeciwko Polsce w sprawie Puszczy Białowieskiej.

czytaj dalej »

Dziś Komisja Europejska ogłosiła, że wszczęła postępowanie przeciwko polskiemu rządowi w związku z przyjęciem przez ministra Szyszko dokumentu, który pozwala na zwiększenie wycinki w Puszczy Białowieskiej. Ministerstwo ma miesiąc na odpowiedź.

czytaj dalej »

Przyjęta przez Sejm 10 czerwca 2016 r. nowelizacja Ustawy o odnawialnych źródłach energii to krok w tył w rozwoju OZE. Zniknął mechanizm taryf gwarantowanych, który miał wspierać właścicieli „zielonych” mikroelektrowni.

czytaj dalej »

Ukazał się „Poradnik ochrony ekosystemów górskich. Oddziaływanie ośrodków narciarskich na środowisko”. Wydawcą jest Stowarzyszenie Pracownia na rzecz Wszystkich Istot, patronat medialny nad wydaniem poradnika objął Miesięcznik Dzikie Życie.

czytaj dalej »

W dniach 5-8 czerwca 2016 r. odbyła się wizja ekspertów Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody (IUCN) na terenie Puszczy Białowieskiej.

czytaj dalej »

« 1 2 3 »