Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Aktualności

● Puszcza Białowieska

Premier powołała Narodową Radę Leśnictwa

10-3-2016

10 marca 2016 r. premier Beata Szydło powołała Narodową Radę Leśnictwa. To nowy organ doradczo-konsultacyjny prezesa Rady Ministrów w sprawach gospodarki leśnej oraz funkcjonowania polskich ekosystemów leśnych. Hołduje gospodarowaniu w lesie za pomocą siekiery.

czytaj dalej »

10 marca organizatorzy przekazali premier Beacie Szydło pierwszą partię 120 tysięcy podpisów pod petycją o ochronę całej Puszczy Białowieskiej zbieranych w ramach kampanii Kocham Puszczę.

czytaj dalej »

● Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Skarżyska S-7 pod lupą Parlamentu Europejskiego

8-3-2016

7 marca 2016 r. Komisja Petycji Parlamentu Europejskiego poinformowała Pracownię o wszczęciu postępowania wyjaśniającego w związku z naruszeniem europejskiego prawa środowiskowego podczas realizacji skarżyskiej S-7.

czytaj dalej »

● KORYTARZE EKOLOGICZNE

Najpierw zabawa, potem wędrówka

7-3-2016

Zanim wyruszą w świat, małe wilczki dorastają w leśnych ostępach. Tam w zabawach uczą się pogoni, podchodzenia, ataków, zawiązują też wewnątrzgrupowe relacje. Zapraszamy do oglądania kolejnych filmów z monitoringu prowadzonego na obszarach, gdzie znajdują się korytarze ekologiczne.

czytaj dalej »

W artykule otwierającym marcowy numer „Tu chodzi o wilczą skórę” Agnieszki Gołębiowskiej przedstawiony jest problem skłusowania wilków oraz niejednoznacznego przeciwdziałania środowiska łowieckiego zabijaniu wilków przez myśliwych.

czytaj dalej »

« 1 2 3 4 5 »