Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Aktualności

12-13 marca obrońcy przyrody w całym kraju zorganizowali manifestacje pod hasłem „Cała Puszcza pod ochroną”. Protesty obywatelskie odbyły się w Bielsku-Białej, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Toruniu, Warszawie i Zielonej Górze.

czytaj dalej »

● Puszcza Białowieska

Manifestacja Lokalsów w Białowieży

13-3-2016

13 marca 2016 roku osoby skupione w grupie „Lokalsi przeciwko wycince Puszczy Białowieskiej” manifestowali swój sprzeciw wobec polityki ministra środowiska i Lasów Państwowych w Białowieży.

czytaj dalej »

12-13 marca 2016 roku odbyła się konferencja „Puszcza Białowieska – mity, fakty i przyszłość " zorganizowana przez Ministerstwo Środowiska, Parlamentarny Klub Prawa i Sprawiedliwości i Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

czytaj dalej »

Kilkunastu naukowców 12 marca 2016 roku opublikowało „Spór o przyszłość Puszczy Białowieskiej: mity i fakty. Głos w dyskusji”. W oparciu o dane naukowe autorzy w obszernej publikacji obalają liczne mity i przekłamania na temat Puszczy Białowieskiej.

czytaj dalej »

Sejm znowelizował 11 marca 2016 r. Ustawę o ochronie przyrody, przede wszystkim przepisy dotyczące Państwowej Rady Ochrony Przyrody. Zmiana umożliwia odwoływanie członków Rady i zastępowanie ich nowymi lub zmniejszanie składu PROP do 20 osób (dotychczas 40).

czytaj dalej »

« 1 2 3 4 5 »