12-13 marca obrońcy przyrody w całym kraju zorganizowali manifestacje pod hasłem „Cała Puszcza pod ochroną”. Protesty obywatelskie odbyły się w Bielsku-Białej, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Toruniu, Warszawie i Zielonej Górze.
13 marca 2016 roku osoby skupione w grupie „Lokalsi przeciwko wycince Puszczy Białowieskiej” manifestowali swój sprzeciw wobec polityki ministra środowiska i Lasów Państwowych w Białowieży.
12-13 marca 2016 roku odbyła się konferencja „Puszcza Białowieska – mity, fakty i przyszłość " zorganizowana przez Ministerstwo Środowiska, Parlamentarny Klub Prawa i Sprawiedliwości i Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.
Kilkunastu naukowców 12 marca 2016 roku opublikowało „Spór o przyszłość Puszczy Białowieskiej: mity i fakty. Głos w dyskusji”. W oparciu o dane naukowe autorzy w obszernej publikacji obalają liczne mity i przekłamania na temat Puszczy Białowieskiej.
Sejm znowelizował 11 marca 2016 r. Ustawę o ochronie przyrody, przede wszystkim przepisy dotyczące Państwowej Rady Ochrony Przyrody. Zmiana umożliwia odwoływanie członków Rady i zastępowanie ich nowymi lub zmniejszanie składu PROP do 20 osób (dotychczas 40).
Dzika przyroda jest bezcenna,
ale jej skuteczna i bezkompromisowa obrona wymaga zaangażowania czasu, ludzi i środków.
Zostań naszym darczyńcą, a także w Twoim imieniu będziemy chronić największe skarby polskiej przyrody. Liczy się każda pomoc.
Szanowny Czytelniku
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych, w tym przechowywanych odpowiednio w plikach cookies.
Klikając przycisk Przejdź do serwisu lub zamykając to okno za pomocą przycisku X wyrażasz zgodę na zasady określone w Polityce prywatności.