Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Aktualności

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Białymstoku 12 lutego 2016 r. pozytywnie zaopiniowała projekt dokumentacji aneksu planu urządzania lasu dla Nadleśnictwa Białowieża, zwiększający ilość wyciętego w Puszczy Białowieskiej w ciągu sześciu lat drewna do 188 tys. m3.

czytaj dalej »

Myśliwy jest podejrzewany o zastrzelenie wilka, którego znaleziono w styczniu na terenie Wigierskiego Parku Narodowego. Do badań balistycznych zabezpieczono jego broń.

czytaj dalej »

● Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Wraca sprawa wycinki lasu pod skarżyski odcinek trasy S-7

16-2-2016

3 lutego 2016 r. Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska uchylił postanowienie RDOŚ w Kielcach o zawieszeniu postępowania dotyczącego rozpatrzenia szkody w środowisku, zgłoszonej jeszcze w 2013 r. przez Pracownię.

czytaj dalej »

Ciało skłusowanego wilka znaleziono 10 lutego 2016 roku na Słowacji, niedaleko granicy z Polską w pobliżu wsi Valentovce w powiecie Medzilaborce – informuje Juraj Lukáč, szef słowackiej organizacji przyrodniczej VLK.

czytaj dalej »

Puszcza Białowieska jest najcenniejszym lasem w Europie i jednym z najcenniejszych na świecie. Jej największą wartością są niewymuszone przez człowieka procesy ekologiczne oraz niezwykłe bogactwo gatunków.

czytaj dalej »

« 1 2 3 4 »