Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Aktualności

● Puszcza Białowieska

Nauka dla przyrody – cenna inicjatywa naukowców

20-12-2016

„Nauka dla przyrody” to inicjatywa naukowców z kilkunastu uniwersytetów i instytutów Polskiej Akademii Nauk, którzy spotkali się w dniach 10-11 grudnia na Uniwersytecie Warszawskim. Będzie forum merytorycznej dyskusji o stanie i metodach ochrony przyrody w Polsce.

czytaj dalej »

● Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Czy Senat ochroni polską przyrodę?

19-12-2016

20 grudnia 2016 r. senacka Komisja Środowiska zajmie się przyjętymi w atmosferze skandalu projektami ustawy o ochronie przyrody i ustawy o lasach. Pracownia na rzecz Wszystkich Istot oraz WWF Polska przekazały Senatorom krytyczne uwagi do projektu.

czytaj dalej »

● Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Skandal w Sejmie. Pierwszy krok demontażu przyrody Szyszki zrobiony

18-12-2016

Początek demontażu przyrody w Polsce stał się faktem. 16 grudnia tuż przed 23 godziną, 236 posłów Prawa i Sprawiedliwości i Kukiz’15, zagłosowało za przyjęciem skandalicznego projektu nowelizacji ustawy o ochronie przyrody i ustawy o lasach.

czytaj dalej »

● Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Kolejna próba zamachu na drzewa oraz gatunki chronione

16-12-2016

Zaproponowane zmiany w ustawie o ochronie przyrody to kolejna próba zamachu na drzewa oraz chronione gatunki zwierząt żyjące w lasach.

czytaj dalej »

● Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Ekspresowe dorzynanie przyrody. Szkodliwe projekty Szyszki już w Sejmie

14-12-2016

Ustawy demontujące ochronę przyrody w Polsce właśnie trafiły do Sejmu! Minister, rękami posłów PiS Wojciecha Skurkiewicza i Jana Ardanowskiego, chce zniesienia ochrony drzew, przejęcia pieniędzy WFOŚiGW, braku ochrony gatunkowej w lasach.

czytaj dalej »

« 1 2 3 »