Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Aktualności

25-27 września 2015 r. w Krakowie odbędzie się trzecia w Polsce konferencja na temat zanieczyszczenia świetlnego przybliżająca zjawisko nadmiernej emisji sztucznego światła. Patronat medialnym nad konferencją objął Miesięcznik Dzikie Życie.

czytaj dalej »

Od 11 września 2015 r. kilkudziesięciu miłośników przyrody, wyposażonych w aparaty fotograficzne, kamery, lornetki oraz przewodniki do identyfikacji zwierząt i ich tropów, spotka się w Puszczy Białowieskiej, aby obserwować spektakl natury, jakim jest rykowisko jeleni szlachetnych.

czytaj dalej »

● Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Tirem po nadobnicy alpejskiej

8-9-2015

Organizacje pozarządowe ujawniają przypadek umyślnego zabicia kilkunastu osobników nadobnicy alpejskiej w trakcie wywózki drewna z Bieszczad.

czytaj dalej »

Ukazał się specjalny numer Miesięcznika Dzikie Życie, który w całości poświęcony jest Januszowi Korbelowi, zmarłemu 7 sierpnia 2015 r. Janusz był założycielem Pracowni oraz Dzikiego Życia i jego pierwszym redaktorem naczelnym.

czytaj dalej »

Laboratorium Animal Studies – Trzecia Kultura przy Wydziale Filologicznym UŚ, Zakład Historii Literatury Rosyjskiej, Instytut Filologii Wschodniosłowiańskiej organizują II Międzynarodową Interdyscyplinarną Konferencją Naukową.

czytaj dalej »

« 1 2 »