Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Aktualności

W związku z artykułem „GDDKiA działa zgodne z prawem i sprzeciwia się blokowaniu inwestycji” opublikowanym dnia 23.12.2015 r. na stronie internetowej kieleckiego oddziału GDDKiA, Pracownia na rzecz Wszystkich Istot prezentuje swoje stanowisko.

czytaj dalej »

● Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Skarżyska S-7 w Komisji Europejskiej

16-12-2015

11 grudnia 2015 r. Komisja Europejska wszczęła procedurę EU PILOT mającą wyjaśnić, czy podczas planowania i budowy trasy S-7 na odcinku Skarżysko-Kamienna do granicy województw doszło do naruszenia prawa europejskiego.

czytaj dalej »

Portal Korytarze.pl to jedyny w Polsce serwis poświęcony minimalizacji wpływu dróg na przyrodę. To przede wszystkim kompendium wiedzy oraz platforma wymiany informacji i profesjonalnego wsparcia dla rozwiązywania problemów ochrony korytarzy ekologicznych w Polsce.

czytaj dalej »

Nielegalnie rozbudowany w 2009 r. ośrodek narciarski na Czarnym Groniu znów ma kłopoty. W listopadzie br. WSA w Krakowie uchylił decyzję środowiskową dla wyciągu krzesełkowego, instalacji do sztucznego naśnieżania i oświetlenia stoku.

czytaj dalej »

24 listopada 2015 r. NSA wydał kluczowy dla ochrony przyrody wyrok. Sąd wskazał, że rezerwaty przyrody ze względu na swoją rangę powinny służyć przede wszystkim ochronie dziedzictwa przyrodniczego kraju i nie ma w nich miejsca na polowania.

czytaj dalej »

« 1 2 »