Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Aktualności

● Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Przyłącz się do akcji „Łańcuch ludzi – STOP odkrywce”

17-7-2014

23 sierpnia 2014 r. Grabice (Polska) i Kerkwitz (Niemcy) połączy międzynarodowa demonstracja „Łańcuch ludzi – STOP odkrywce”, której celem jest wsparcie mieszkańców niezgadzających się na budowę kopalni odkrywkowej węgla brunatnego.

czytaj dalej »

● Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Co dalej z polskim łosiem?

10-7-2014

8 lipca 2014 r. odbyło się spotkanie przedstawicieli organizacji ekologicznych i społecznej akcji obrony łosi z Ministrem Środowiska, Maciejem Grabowskim. Organizacje czekają na nową propozycję szacowania liczebności tego gatunku w Polsce.

czytaj dalej »

18-26 lipca 2014 r. w Czeremsze na Podlasiu odbędzie się XIX Festiwal Wielu Kultur i Narodów „Z wiejskiego podwórza”. Patronat medialny nad festiwalem objął Miesięcznik Dzikie Życie.

czytaj dalej »

● Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Zwycięstwo dla łosi!

6-7-2014

Minister Środowiska zawiesza prace nad wznowieniem odstrzału. Po niecałym miesiącu od zakończenia konsultacji społecznych w sprawie zniesienia moratorium na łosie, minister środowiska oficjalnie poinformował o zawieszeniu prac nad projektem.

czytaj dalej »

W artykule otwierającym wakacyjny numer „Ochrona absolutna – przyszłość ochrony przyrody” Krzysztof Wojciechowski pisze o słabo znanej w Polsce idei ochrony absolutnej.

czytaj dalej »

« 1 2 3 4 »