Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Aktualności

16-18 maja 2014 r. we Wrocławiu odbędzie się druga w Polsce konferencja na temat zanieczyszczenia świetlnego przybliżająca zjawisko nadmiernej emisji sztucznego światła. Patronat medialnym nad konferencją objął Miesięcznik Dzikie Życie.

czytaj dalej »

16 kwietnia 2014 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach uchylił decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Bielsku-Białej, w której ustalono środowiskowe uwarunkowania dla budowy kolei krzesełkowej w miejscu istniejących wyciągów 5 i 6 na Halę Miziową.

czytaj dalej »

23 kwietnia 2014 r. w MDK w Andrychowie zostaną wręczone Burmistrzowi Tomaszowi Żakowi podpisy 5 tysięcy osób domagających się zaprzestania forsowania szkodliwych dla ludzi, przyrody i krajobrazu inwestycji narciarskich na terenie Parku Krajobrazowego Beskidu Małego.

czytaj dalej »

14 kwietnia 2014 r. Pracownia na rzecz Wszystkich Istot i Towarzystwo na rzecz Ziemi zaprezentowały stanowisko dotyczące zaproszenia na posiedzenie RROP w Krakowie w sprawie zagrożeń dla przyrody Beskidu Małego ze strony narciarskiego zagospodarowania 300 ha terenów leśnych PK Beskidu...

czytaj dalej »

● Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Nie żyje Peter Matthiessen

9-4-2014

5 kwietnia 2014 r. w wieku 86 lat zmarł w swoim domu w Sagaponac Peter Matthiessen, pisarz, podróżnik, przyrodnik, aktywista, działacz społeczny i przyjaciel Indian, autor książki „Śnieżna pantera”.

czytaj dalej »

« 1 2 »