Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Aktualności

3 kwietnia 2014 r. Stowarzyszenie Pracownia na rzecz Wszystkich Istot otrzymało pismo, w którym dyrektor krakowskiej RDOŚ Rafał Rostecki, pyta się Burmistrza Andrychowa o dalszy sposób procedowania postępowania dla samowolnej rozbudowy ośrodka na Czarnym Groniu.

czytaj dalej »

Jeden artykuł z numeru kwietniowego jest już dostępny – „Beskid Mały – prawo do rozrywki kontra prawo do życia” Sylwii Szczutkowskiej, który prezentuje wydarzenia ostatnich miesięcy związane z planami zabudowy Beskidu Małego na użytek narciarstwa zjazdowego.

czytaj dalej »

Od 9 do 13 kwietnia 2014 r. w Kinoteatrze „Rialto” w Katowicach odbędzie się VII Festiwal Kultury Ekologicznej „Zielono Mi!” organizowany przez Kinoteatr Rialto i Uniwersytet Śląski w Katowicach.

czytaj dalej »

10 kwietnia 2014 r. w Krośnie odbędzie się spotkanie ze słowackim reżyserem Erikiem Balážem oraz prezentacja polskiego wydania filmu „Wilcze góry” („Vlčie hory”). Film prezentuje pogranicze gdzie bytują duże drapieżniki.

czytaj dalej »

31 marca 2014 r. ukazała się druga część raportu Międzynarodowego Panelu ds. Zmian Klimatu (IPCC) zatytułowana „Climate Change 2014: Impacts, Adaptation, and Vulnerability” („Zmiana klimatu 2014 – wpływ, adaptacja i podatność”). „Zagrożenia powodowane przez zmiany klimatu...

czytaj dalej »

« 1 2 »