Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Aktualności

Aż 88% Polaków uważa, że drogą do uniezależnienia Polski od dostaw gazu z Rosji jest rozwój własnych zasobów odnawialnych źródeł energii a ponad 2/3 respondentów widzi w zmianach klimatu zagrożenie dla stylu życia ich i ich dzieci – wynika z ankiety zamówionej przez...

czytaj dalej »

Wysiłki nakierowane na ochronę Puszczy Białowieskiej, podejmowane przez ministerstwo środowiska, organizacje pozarządowe oraz naukowców wsparła w ostatnim czasie Komisja Europejska.

czytaj dalej »

Jak donosi portal wnp.pl wciąż nie wiadomo kto sfinansuje Elektrownię Północ. Pomimo że proces inwestycyjny trwa już prawie pięć lat, a inwestor przedstawia ciągłe kłopoty Elektrowni jako mało znaczące, okazuje się, że Elektrownia Północ wciąż nie ma najważniejszego –...

czytaj dalej »

11 marca w Kinoteatrze „Rialto” w Katowicach odbędzie się XXII spotkanie Klubu Myśli Ekologicznej, którego gościem będzie Jacek Zachara – prezes Stowarzyszenia „Olszówka”. Spotkanie pod hasłem „Przyroda wokół mojego domu”.

czytaj dalej »

Jeden artykuł z numeru marcowego jest już dostępny „Jaki to cud, to życie” wywiad z Olgą Tokarczuk. „Zdaję sobie sprawę, że dla wielu ludzi ekologia jest czymś nieważnym, jakąś dziwną modą, rozdzieraniem szat nad wylanym mlekiem, histerią. Dla mnie nie”.

czytaj dalej »