Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Aktualności

25 listopada w Kinoteatrze „Rialto” w Katowicach odbędzie się XXVIII spotkanie Klubu Myśli Ekologicznej, którego gościem będzie dr Nuria Selva Fernandez – hiszpańska biolog, zajmuje się badaniem niedźwiedzi i wilków.

czytaj dalej »

Ważą się losy Elektrowni Północ. Grupa Polenergia, do której należy inwestycja ogłosiła, że zakłada sprzedaż tego projektu w 2016 roku po uzyskaniu wszystkich pozwoleń. Tymczasem ujawnienie rażących błędów w Raporcie ponownej OOŚ dla pozwolenia na budowę stawia pod znakiem...

czytaj dalej »

Świetliste plany CTE Sp. z o.o. z Istebnej są zagrożone. 5 listopada 2014 r. zapadł wyrok WSA w Gliwicach, potwierdzający prawo Pracowni do udziału w postępowaniu środowiskowym dla budowy wyciągu krzesełkowego w miejscu orczyków nr III i IV na Pilsku.

czytaj dalej »

Konferencja „Troska i okrucieństwo. O miejscu zwierząt w ludzkim świecie” poświęcona jest studiom nad zwierzętami, prawom zwierząt oraz relacjom ludzi i zwierząt. Patronat medialny nad konferencją objął Miesięcznik Dzikie Życie.

czytaj dalej »

● Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Rospuda – mieliśmy rację

7-11-2014

Otwarta dziś obwodnica Augustowa w wariancie przez Raczki oznacza, że 15 lat temu mieliśmy rację mówiąc, że musi ona omijać cenną Dolinę Rospudy.

czytaj dalej »

« 1 2 3 »