Organizacje ekologiczne składają wniosek o unieważnienie decyzji środowiskowej dla budowy Elektrowni Północ – największej planowanej elektrowni węglowej w Europie.
Wczoraj, 20 sierpnia, w wieku 40 lat po ciężkiej chorobie zmarł nasz przyjaciel Albert Rubacha, wieloletni członek naszego stowarzyszenia oraz współpracownik miesięcznika Dzikie Życie. Żegnamy naszego przyjaciela pogrążeni w bólu i smutku.
Według informacji podanych przez portal Forsal.pl przesunięto o rok zakończenie budowy Elektrowni Północ – pierwszy węglowy blok o mocy ok. 900 MW zamiast w 2017 r. zostanie oddany w 2018 r.
12 sierpnia 2013 r. w Białowieskim PN zostało zainicjowane Centrum Wdrażania Projektów skierowanych do społeczności lokalnej z obszaru Puszczy. Odbyło się również uroczyste odsłonięcie tablicy upamiętniającej wybitnego przyrodnika H. Conwentza. Pracownia wykorzystała tę okazję do...
12 sierpnia 2013 r. o godz. 10.00 w sali konferencyjnej Białowieskiego Parku Narodowego odbędzie się seminarium pt. „Możliwości wspierania przedsiębiorczości w powiecie hajnowskim” w ramach Centrum Wdrażania Projektów przy Białowieskim Parku Narodowym.
Dzika przyroda jest bezcenna,
ale jej skuteczna i bezkompromisowa obrona wymaga zaangażowania czasu, ludzi i środków.
Zostań naszym darczyńcą, a także w Twoim imieniu będziemy chronić największe skarby polskiej przyrody. Liczy się każda pomoc.
Szanowny Czytelniku
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych, w tym przechowywanych odpowiednio w plikach cookies.
Klikając przycisk Przejdź do serwisu lub zamykając to okno za pomocą przycisku X wyrażasz zgodę na zasady określone w Polityce prywatności.