Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Aktualności

● Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Serwis Stopep.org o ochronie klimatu na Pomorzu

31-5-2013

Od kilku miesięcy działa specjalny serwis Stopep.org poświęcony ochronie Pomorza przed budową Elektrowni Północ. Strona powstała by dostarczyć rzetelnych informacji na temat zagrożeń, jakie niesie za sobą budowa Elektrowni Północ.

czytaj dalej »

29 maja br. w Sądzie Rejonowym w Bielsku-Białej odbędzie się rozprawa Prezesa Pracowni Radosława Ślusarczyka, przeciwko któremu, prywatny akt oskarżenia skierował właściciel ośrodka na Pilsku – firma CTE z Istebnej.

czytaj dalej »

Felietoniści miesięcznika Dzikie Życie – prof. Piotr Skubała i dr Ryszard Kulik zostali wyróżnieni „Dobromirem Roku 2013” za organizację inicjatyw na rzecz ekologii.

czytaj dalej »

Fundacja ClientEarth poinformowała 13 maja o złożeniu skargi do Komisji Europejskiej przeciwko rządowi polskiemu w sprawie rozbudowy elektrowni w Opolu i wdrożenia Dyrektywy CCS.

czytaj dalej »

● DZIKIE ŻYCIE

Gary Snyder w Polsce

15-5-2013

„Senator dzikiej natury”, działacz na rzecz ochrony środowiska, poeta Gary Snyder będzie gościem wieczoru poetyckiego organizowanego w Krakowie w ramach Festiwalu Miłosza. Snyder to niezwykle ważna postać dla Dzikiego Życia.

czytaj dalej »

« 1 2 »