Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Aktualności

27 kwietnia 2013 r. w Puszczy Białowieskiej odbyła się manifestacja pod hasłem „Ratujmy polskie lasy przed pseudoekologami i sabotażem!”. Tendencyjną relację z tej manifestacji zaprezentowała TVP Białystok.

czytaj dalej »

Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego 15 kwietnia br. uchylił decyzję Wojewody Pomorskiego zatwierdzającą projekt budowlany i udzielający Elektrowni Północ pozwolenia na budowę dla inwestycji „Elektrownia węglowa 2000 MW w Rajkowach – infrastruktura towarzysząca związana z poborem...

czytaj dalej »

Drzewiarze z okolic Puszczy Białowieskiej oraz inni zwolennicy zarabiania na wycinaniu pozostałości ostatniego naturalnego lasu próbują zwrócić uwagę opinii publicznej na ekonomiczne marnotrawstwo oraz sabotaż polegający na pozostawianiu martwego drewna w rezerwatach przyrody i w...

czytaj dalej »

W ostatnich latach rezerwaty Puszczy Białowieskiej były wykorzystywane w celach łowieckich wbrew obowiązującym przepisom. Po ujawnieniu dochodzenia postrzelonej łani w jednym z nich, Nad. Białowieża podjęło próbę zalegalizowania dobijania postrzelonych zwierząt w rezerwatach.

czytaj dalej »

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskim konkursie na najlepszy projekt ogrodu terapeutycznego w związku z planowaną budową Ośrodka Hortiterapii w Wyszkowie. Patronat medialnym nad konkursem objął miesięcznik Dzikie Życie.

czytaj dalej »

« 1 2 3 »