Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Aktualności

W przededniu konferencji klimatycznej COP19 w Warszawie ekologiczne organizacje pozarządowe zaapelowały dzisiaj do premiera o ostateczne wycofanie się z planów rozbudowy elektrowni Opole.

czytaj dalej »

W przededniu konferencji klimatycznej COP19 w Warszawie ekologiczne organizacje pozarządowe zaapelowały dzisiaj do premiera o ostateczne wycofanie się z planów rozbudowy elektrowni Opole, której realizacja spowoduje zwiększenie emisji CO2 o 9 mln ton rocznie.

czytaj dalej »

24 października br. Pracownia na rzecz Wszystkich Istot złożyła skargę do WSA w Gliwicach na decyzję SKO określającą środowiskowe uwarunkowania dla przedsięwzięcia budowy kolei linowej krzesełkowej w masywie Pilska w Korbielowie w miejscu istniejących wyciągów narciarskich V i VI.

czytaj dalej »

Ukazała się książka Pawła Fabijańskiego „500 cudów natury w Polsce, które warto w życiu zobaczyć”. Publikacja opisuje najcenniejsze obiekty przyrody i krajobrazu, najrzadsze gatunki zwierząt i roślin oraz kilkaset najpiękniejszych polskich miejsc.

czytaj dalej »

Komisja Europejska przeznaczyła na ochronę orlika krzykliwego ok. 20 mln złotych. W tym czasie leśnicy masowo wycinają drzewa wokół gniazd orłów zapewniając opinię publiczną o skutecznej ochronie drapieżnego ptaka.

czytaj dalej »

« 1 2 »