Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Aktualności

Po raz kolejny miłośnicy Puszczy Białowieskiej podjęli działania w ramach kampanii „Rykowisko dla jeleni, nie dla myśliwych”. Podziwiają rykowisko – widowiskowy spektakl natury oraz podkreślają potrzebę prowadzenia merytorycznej dyskusji o wpływie polowań na przyrodę.

czytaj dalej »

12 września 2012 r. „Rzeczpospolita” opublikowała artykuł „Urzędnicy podcinają skrzydła”. Omawiana jest w nim decyzja Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska we Wrocławiu, który nakazał spółce Sobiesław Zasada podjęcie działań naprawczych.

czytaj dalej »

● Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Wypadek z łosiem na obwodnicy Mińska Mazowieckiego

13-9-2012

7 września o godz. 21.15 na obwodnicy Mińska Mazowieckiego miał miejsce wypadek, w którym kierowca samochodu zderzył się z łosiem. Cudem nie doszło do wypadku śmiertelnego. Do wypadku mogło dojść na wskutek źle wykonanych wygrodzeń w ciągu obwodnicy.

czytaj dalej »

Trwają konsultacje projektów planów urządzania lasu na okres 2012-2021 dla nadleśnictw Puszczy Białowieskiej. Plany miały być dostosowane do zaleceń Ministerstwa Środowiska, które w dużej mierze były zbieżne z postulatami organizacji pozarządowych.

czytaj dalej »

● Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Kolejna racja Pracowni w sprawie OOŚ dla polowań

7-9-2012

29 sierpnia br. GDOŚ uchyliła decyzję RDOŚ z Białegostoku umarzającą postępowanie w sprawie natychmiastowego wstrzymania działalności polegającej na prowadzeniu gospodarki łowieckiej w obszarze Natura 2000 „Puszcza Białowieska”.

czytaj dalej »

« 1 2 3 »