Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Aktualności

Ukazała się książka „Zielnik podróżny. Rośliny w tradycji Karpat i Bałkanów. Przewodnik alternatywny, wprowadzenie do etnobotaniki” autorstwa Marka Styczyńskiego. Patronat medialnym nad książką objął Miesięcznik Dzikie Życie.

czytaj dalej »

● Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Czyn roku na rzecz ochrony lasów za rok 2010-2011

19-5-2012

Słowacka fundacja „Zelena nadej” ogłasza po raz jedenasty międzynarodowy konkurs za na rzecz ochrony lasów w Polsce, Czechach i na Słowacji.

czytaj dalej »

8 maja br. Małopolski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego w Krakowie uchylił postanowienie Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Wadowicach, który w listopadzie 2011 r. nałożył na inwestora na „Czarnym Groniu” opłatę za legalizację samowolnie wybudowanego wyciągu...

czytaj dalej »

Ogłoszony dzisiaj przez Ministra Środowiska plan działań dla Puszczy Białowieskiej jest dużym krokiem do przodu na rzecz skutecznej ochrony tego cennego kompleksu leśnego.

czytaj dalej »

● Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Uwolnić Paula Watsona, założyciela Sea Shepherd

16-5-2012

Znany aktywista ekologiczny, założyciel i charyzmatyczny przywódca słynnej organizacji Sea Shepherd, jeden z założycieli Greenpeace, został zatrzymany w Niemczech. Grozi mu deportacja do Kostaryki, obciążenie wypłatą wysokich odszkodowań i wieloletnie więzienie.

czytaj dalej »

« 1 2 3 »