Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Aktualności

Ponadstuletnie drzewostany Puszczy Białowieskiej zgodnie z obowiązującą decyzją objęte są zakazem wycinki. Przez 8 lat leśnicy pozyskiwali z nich drewno bez wymaganych uzgodnień z Ministrem Środowiska.

czytaj dalej »

Prokuratura Rejonowa w Krakowie postanowieniem z dnia 12 kwietnia br. wszczęła dochodzenie w sprawie nielegalnego użytkowania w okresie od 20 stycznia 2011 r. do 30 marca 2011 r. instalacji naśnieżania i oświetlenia na zboczu Czarny Groń.

czytaj dalej »

Janusz Zaleski, Główny Konserwator Przyrody, wystosował do Ministra Środowiska Naturalnego Republiki Słowackiej list, w którym zwrócił się z prośbą o wstrzymanie odstrzałów wilków przy granicy z Polską.

czytaj dalej »

● Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Wystawa fotografii „Dzika Polska” w Głogowie

7-5-2012

Wystawę przedstawiającą najdziksze, najcenniejsze przyrodniczo i najbardziej naturalne obszary Polski, od 10 maja do 2 czerwca można zwiedzać w Galerii „Wejście” w gmachu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie.

czytaj dalej »

● Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Henry D. Thoreau – w 150 rocznicę śmierci pisarza

6-5-2012

6 maja mija 150. rocznica śmierci Henry’ego D. Thoreau, amerykańskiego pisarza i myśliciela, wielkiego miłośnika i obserwatora przyrody. Wśród ekologów znany jest głównie jako autor książki-pamiętnika, w którym opisał swój ponad dwuletni pobyt nad stawem Walden.

czytaj dalej »

« 1 2 3 »