Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Aktualności

Publikacja to praktyczne kompendium wiedzy w zakresie wiedzy prawniczej dotyczącej działań prewencyjnych i naprawczych związanych z ochroną środowiska (w tym – przyrody) w procesie inwestycyjnym oraz działań związanych ze szkodami w środowisku.

czytaj dalej »

10 lutego 2012 r. Burmistrz Andrychowa odmówił wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla nielegalnej rozbudowy ośrodka narciarskiego „Czarny Groń”. Brak tej decyzji uniemożliwia dokonanie legalizacji samowoli budowlanej.

czytaj dalej »

13 lutego 2012 r. Pracownia na rzecz Wszystkich Istot złożyło skargę do Komisji Europejskiej w sprawie naruszenia przepisów unijnych przez Słowację, polegających na nieuprawnionych polowaniach na wilki.

czytaj dalej »

Szósta rozprawa Prezesa Pracowni Radosława Ślusarczyka oskarżonego z artykułu 212 § 2 k.k. pozwanego z oskarżenia prywatnego przez Anitę R. i Sławomira Rusinka została odroczona.

czytaj dalej »

2 lutego br. Naczelny Sąd Administracyjny oddalił skargę kasacyjną Rady Miejskiej Krynica-Zdrój od wyroku WSA w sprawie poprawności miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla Góry Parkowej w Krynicy-Zdroju.

czytaj dalej »

« 1 2 »