Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Aktualności

● DZIKIE ŻYCIE

VI edycja konkursu Świetlik

28-12-2012

Fundacja Akademia Młodych Odkrywców organizuje VI edycję Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik”. Patronat medialny nad konkursem objął miesięcznik Dzikie Życie.

czytaj dalej »

16 grudnia br. telewizja TVS wyemitowała reportaż pt. „Bój o Pilsko trwa. Spór mieszkańców Korbielowa z ekologami”. W materiale wypowiada się m.in. Tomasz Andrejko, kierownik ośrodka narciarskiego na Czarnym Groniu. Wobec faktu wprowadzania w błąd opinii publicznej przedstawiamy...

czytaj dalej »

● DRAPIEŻNIKI

Na Słowacji zabito już 118 wilków

19-12-2012

1 listopada na Słowacji rozpoczął się sezon polowań na wilki. W tym roku słowackie Ministerstwo Rolnictwa przeznaczyło do odstrzału 130 osobników, w tym 20 w bezpośredniej bliskości z Polską.

czytaj dalej »

Tydzień temu w Augustowie Wojewoda Podlaski podpisał pozwolenie na budowę dla obwodnicy Augustowa. Droga przecina dolinę rzeki Rospudy w jej najwęższym miejscu, obok miejscowości Raczki, omijając cenne i chronione torfowiska. Do użytku ma być oddana do końca 2014 r.

czytaj dalej »

W dzisiejszym serwisie Panoramy o godz. 18.00 podano do wiadomości nieprawdziwą informację, która mówi o niewpuszczeniu członków Ruchu Społecznego Obrońców Pilska do siedziby Pracowni na rozmowę z przedstawicielami naszej organizacji.

czytaj dalej »

« 1 2 »