Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Aktualności

Choć Polska coraz bardziej przypomina samotną wyspę, nieugięcie walczącą o węgiel, a Skarb Państwa intensywnie wspiera szereg inwestycji w technologie oprate na tym surowcu, Elektrownia Północ nie znajduje się na stworzonej przez ministra Budzanowskiego liście najważniejszych dla...

czytaj dalej »

RDOŚ w Katowicach wszczął postępowanie administracje, którego celem jest natychmiastowe wstrzymanie prac i podjęcie niezbędnych czynności, w celu przywrócenia poprzedniego stanu obszaru Natura 2000 OSOP PLB240002 i SOOS PLH240006 „Beskid Żywiecki” w rejonie góry Pilsko.

czytaj dalej »

Gazeta Wyborcza na pierwszej stronie opublikowała artykuł „Chcemy igrzysk, że hej! W 2022 roku”, na temat starań Polski o organizację zimowych igrzysk olimpijskich. W tekście przypomniany został antyolimpijski „Apel o opamiętanie” z 1998 r., którego inicjatorem była Pracownia.

czytaj dalej »

● GÓRY

Samowola na Pilsku

26-11-2012

Na Pilsku (woj. ślaskie), w obrębie obszarów Natura 2000, na terenie Żywieckiego PK oraz bliskości rezerwatu przyrody Pilsko w celu rozbudowy ośrodka narciarskiego doszło do rażącego naruszenia prawa ochrony przyrody. Bez wymaganych dokumentów inwestor dokonał znacznych przeobrażeń.

czytaj dalej »

● Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Cykl spotkań z Zenonem Kruczyńskim w ramach kampanii „Niech żyją!”

15-11-2012

W ramach kampanii „Niech Żyją!”, której celem jest skreślenie dzikich ptaków z listy zwierząt łownych, odbędzie się kilka spotkań z Zenonem Kruczyńskim na temat konieczności zaprzestania polowań na dzikie ptaki.

czytaj dalej »

« 1 2 3 »