Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Aktualności

26 października br. w Andrychowie odbyło się spotkanie pt. „Uwarunkowania przyrodnicze a możliwość realizacji inwestycji narciarsko-turystycznych w Beskidzie Małym w okolicach Leskowca”.

czytaj dalej »

Od 7 do 12 listopada w Kinoteatrze „Rialto” w Katowicach odbędzie się VI Festiwal Kultury Ekologicznej „Zielono mi” organizowany przez Instytucję Filmową – Silesia Film Kinoteatr Rialto i Uniwersytet Śląski w Katowicach.

czytaj dalej »

Władze Krakowa, Zakopanego i przedstawiciele Słowacji podjęli decyzję, że razem będą się starać o organizację Olimpiady zimowej w 2022 r. Dla Tatr to kolejne zagrożenie ze strony inwazyjnej infrastruktury, w tym tunelu pod górami, łączącego Zakopane z jedną z miejscowości na...

czytaj dalej »

Ukazał się tomik wierszy dr Antoniny Sebesty pt. „Skasowany krajobraz”, który wydany został przez Towarzystwo Słowaków w Polsce.

czytaj dalej »

Dwa artykuły z numeru październikowego są już dziś dostępne na naszej stronie m.in. „Polowania do oceny” Radosława Ślusarczyka i Sylwii Szczutkowskiej o konieczności realizowania procedury ocen oddziaływania na środowisko dla polowań.

czytaj dalej »