Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Aktualności

● Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

W obronie wielorybów na świecie – zwycięstwo Sea Shepherd

28-2-2011

Japońska flota wielorybnicza ogłosiła wycofanie swoich jednostek z Oceanu Południowego w tym sezonie. Sea Shepherd Conservation Society zapowiada gotowość do wznowienia działań na rzecz zablokowania nielegalnych połowów wielorybów.

czytaj dalej »

Ukazała się książka Bibi Dumon Tak „Zwierzaki cudaki. Księga najdziwniejszych zwierząt świata”. Patronat medialnym na wydaniem książki objął Miesięcznik Dzikie Życie.

czytaj dalej »

Minister odpowiedział na apel organizacji pozarządowych oraz prof. Wesołowskiego i Walankiewicza, którzy zaapelowali o dotrzymanie obietnic złożonych na konferencji prasowej Ministra 23.10.2010 i rezygnację z pozyskania drewna na cennych przyrodniczo powierzchniach Puszczy.

czytaj dalej »

Czołowe organizacje działające na rzecz ochrony przyrody oraz naukowcy prowadzący badania w Puszczy Białowieskiej wystosowali apel do Ministra Środowiska o natychmiastowe wstrzymanie wycinki na cennych terenach przyrodniczych Puszczy Białowieskiej.

czytaj dalej »

Jeden artykuł z numeru lutowego jest dostępny. „Strzelanie pod ochroną” Grzegorza Bożka i Sylwii Szczutkowskiej traktuje o sytuacji niedźwiedzi brunatnych na Słowacji, na które, pomimo ochrony prawnej, można legalnie polować.

czytaj dalej »